GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson uruchomił w Chinach zautomatyzowaną, inteligentną fabrykę

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-09-20 15:18 - czytano: 2432 razy - dodaj komentarz
Ericsson uruchomił w Chinach zautomatyzowaną, inteligentną fabrykę We wrześniu 2019 roku firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) zakończyła modernizację zakładów produkcyjnych w chińskim mieście Nanjing. Inwestycja wyniosła 500 mln SEK (około 200 mln złotych). Zautomatyzowana fabryka jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych w całej branży. Firma Ericsson produkuje w Nanjing komponenty radiowe 5G i 4G, głównie dla operatorów komórkowych działających na rynku chińskim, w celu rozwoju ich sieci, wdrożenia 5G i Przemysłu 4.0.
REKLAMA
Trwająca 18 miesięcy modernizacja objęła wszystkie etapy procesu produkcyjnego i umożliwia wysoką liczbę wdrożeń technologii 5G w Chinach. Zautomatyzowana produkcja komponentów 5G, pozwoli spółce Ericsson wytwarzać najnowocześniejsze rozwiązania, w ilościach jakich potrzebuje rynek chiński.

Zmodernizowana linia automatycznego pakowania produktów 4G i 5G została uruchomiona w drugim kwartale 2019 roku.

W celu zwiększenia wydajności, firma Ericsson unowocześniła sprzęt przeznaczony do testów 5G, który zapewnia wyższą jakość produktów oraz przyspiesza ich implementację.

Przeprowadzone inwestycje podniosły poziom kompetencji w zakresie prac analitycznych, sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Sztuczna inteligencja używana jest do identyfikacji komponentów na linii produkcyjnej. Zwiększa to wydajność, dokładność i jakość.

System alarmowy oparty został na najnowoczęśniejszej technologii IoT. System ten automatycznie i natychmiast informuje o awariach i poważnych błędach. Uruchomiony został przy 45 stanowiskach roboczych, znacznie podnosząc wydajność i szybkość produkcji.

Zakłady produkcjne w Nanjing stanowią element globalnego łańcucha dostaw firmy Ericsson, doskonalne wpisując się we wdrażaną przez spółkę strategię zakładającą cyfryzację fabryki w Estonii, a także otwarcie inteligentnych zakładów produkcyjnych w USA. Realizowana przez firmę Ericsson strategia globalnego łańcucha dostaw pozwala na prowadzenie działalności w bliskiej współpracy z klientami w Europie, Azji i Ameryce, przy jednoczesnym zagwarantowaniu szybkich i elastycznych dostaw pozwalających spełnić oczekiwania odbiorców.

Fredrik Jejdling, Wiceprezes firmy Ericsson ds. sieci biznesowych, powiedział: - Wykonaliśmy kolejny, duży krok, który jeszcze bardziej przybliżył nas do chwili, w której nasz globalny łańcuch dostaw będzie całkowicie przygotowany na technologię 5G. Nasze zakłady w Nanjing są doskonałym przykładem tego, jak technologie nowej generacji zmieniają przyszłość działalności produkcyjnej - oczywiście na lepsze. Jako firma globalna, zyskaliśmy duże doświadczenie prowadząc testy i wdrażając rozwiązania 5G w przemyśle. Obecnie wykorzystujemy je w naszych własnych fabrykach, z korzyścią dla całego ekosystemu. Nasi klienci w Chinach z pewnością będą zadowoleni z tego, że mogą stosować wiodące, zapewniające im przewagę w prędkości i pojemności rozwiązania, które są wytwarzane w naszej nowej, zautomatyzowanej fabryce.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: