GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Pierwsza matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów od Samsung

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-08-20 15:25 - czytano: 240 razy - dodaj komentarz
Pierwsza matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów od SamsungFirma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanej technologii półprzewodnikowej, zaprezentowała 108¬ megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości 64 Mp aż do 108 Mp, a zatem
REKLAMA
do rozdzielczości odpowiadającej wysokiej klasy lustrzankom cyfrowym. Samsung ISOCELL Bright HMX to jedyna w swoim rodzaju matryca światłoczuła będąca wynikiem ścisłej współpracy Xiaomi Corp. i firmy Samsung.

ISOCELL
ISOCELL Bright HMX z ponad 100 milionami efektywnych pikseli umożliwia uzyskanie wyjątkowo ostrych i bogatych w szczegóły zdjęć, zapewnia także wyjątkowe ujęcia nawet w ekstremalnych warunkach świetlnych. Jako pierwsza matryca światłoczuła o dużym rozmiarze 1/1,33 cala HMX może przy słabym oświetleniu zarejestrować więcej światła niż mniejsze matryce. Technologia Tetracell umożliwia jej także łączenie pikseli w sposób imitujący matryce o dużych pikselach, dzięki czemu uzyskiwane są jaśniejsze obrazy o rozdzielczości 27 Mp. Matryca wykorzystuje rozwiązanie Smart-ISO – to mechanizm, który inteligentnie dobiera poziom działania wzmacniacza w zależności od oświetlenia otoczenia, w celu optymalnej konwersji sygnału świetlnego na elektryczny. Przy jasnym świetle przełącza się na niską czułość, aby poprawić nasycenie pikseli i zagwarantować żywe barwy zdjęcia. W mechanizmie wykorzystano wysoką czułość ISO w gorszych warunkach świetlnych, co pomaga zredukować szumy, zapewniając tym samym wyraźniejsze zdjęcia.

ISOCELL Bright HMX doskonale też sprawdza się w zaawansowanym filmowaniu. Obsługuje nagrywanie wideo bez strat w rozdzielczościach do 6K (6016 x 3384) przy 30 klatkach na sekundę (fps).

- W przypadku ISOCELL Bright HMX firmy Xiaomi i Samsung ściśle współpracowały od wczesnego etapu koncepcyjnego aż do momentu produkcji, która zaowocowała przełomową matrycą światłoczułą 108 Mp. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozdzielczości obrazów wcześniej dostępne tylko w kilku najwyższej klasy lustrzankach cyfrowych można teraz oferować również w smartfonach ― powiedział Lin Bin, współzałożyciel i prezes zarządu Xiaomi ― W ramach dalszej współpracy spodziewamy się opracować nie tylko nowe możliwości aparatów w urządzeniach mobilnych, ale także platformę, dzięki której nasi użytkownicy będą mogli tworzyć wyjątkowe treści.

- Samsung nieustannie wprowadza innowacje w technologiach projektowania matryc światłoczułych ISOCELL tak, aby mogły rejestrować świat w sposób możliwie najbardziej zbliżony do tego, jak postrzegają go ludzkie oczy ― powiedział Yongin Park, Executive Vice President, Sensor Business w Samsung Electronics ― Dzięki ścisłej współpracy z Xiaomi ISOCELL Bright HMX jest pierwszą matrycą światłoczułą, w której udało się zmieścić ponad 100 milionów pikseli i która zapewnia niezrównane odwzorowanie kolorów oraz oszałamiające szczegóły dzięki zaawansowanej technologii Tetracell i ISOCELL Plus.

Produkcja seryjna Samsung ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: