GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Szkoły z różnych stron Polski uzyskały grant NASK na na rzecz cyberbezpieczeństwa

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-07-19 15:17 - czytano: 343 razy - dodaj komentarz
Szkoły z różnych stron Polski uzyskały grant NASK na na rzecz cyberbezpieczeństwaKonkurs Cyberbezpieczeństwo - społeczne i edukacyjne aspekty bezpieczeństwa został rozstrzygnięty. Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK PIB dofinansuje projekty, których celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz popularyzacja bezpiecznego i twórczego wykorzystywania nowych technologii. W ocenie organizatorów zgłoszone inicjatywy były atrakcyjne i wartościowe, a duże zainteresowanie środowiska edukacyjnego konkursem potwierdziło uzasadnianie dla
REKLAMA
takiej formuły wspierania działań edukacyjnych.

- Na propozycję instytutu odpowiedziały placówki z  wielu regionów Polski, z czego jesteśmy niezwykle zadowoleni, ponieważ działania prowadzone dla uczniów w różnym wieku i o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych odbędą  w wielu zakątkach naszego kraju, w dużych szkołach , ale również w niewielkich placówkach odległych od dużych ośrodków miejskich jak Szkoła Podstawowa we wsi  Płociczno -Tartak na Suwalszczyźnie - mówi dr hab. inż. Jacek Leśkow dyrektor NASK.

NASK od lat realizuje szerokie spektrum działań edukacyjnych, związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego. Szczególna uwaga skupiona jest na zagadnieniach związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu przez najmłodszych użytkowników.  NASK współtworzy bezpieczną przestrzeń w świecie nowych technologii.  Prowadzi cykliczne badania aktywności dzieci i młodzieży w internecie min. „Nastolatki 3.0”, organizuje konferencje, szkolenia, kampanie społeczne, tworzy zasoby edukacyjne, ale również inspiruje oraz wspiera ciekawe rozwiązania i inicjatywy.

Interesujące, aktywizujące i angażujące uczniów, nieszablonowe, grywalizacyjne, twórcze, wielopokoleniowe, międzyszkolne -   tak można opisać zgłoszone w konkursie projekty.  Pedagodzy po raz kolejny udowodnili, że nie brakuje im inicjatywy i pomysłów na zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Nadesłane wnioski konkursowe zostały pozytywnie ocenione przez wiodących specjalistów w dziedzinie informatyki, edukacji medialnej i zastosowania nowych technologii w edukacji, którzy zasiadają w Kapitule Funduszu, a  pięć z nich otrzymało rekomendację Kapituły. Wyróżnione inicjatywy będą realizowały szkoły w Olsztynie, Zawierciu, Oleśnicy, Płocicznie-Tartaku oraz w Warszawie.

Autorzy i realizatorzy projektów będą mieli okazję zaprezentować efekty swoich działań oraz podzielić się doświadczeniami z innymi zarówno podczas spotkań w szkołach, jak i zaplanowanej po II edycji konkursu konferencji podsumowującej.

Wyniki zakończonej edycji konkursu znajdują się na stronie NASK.

Kolejna edycja konkursu, zatytułowana "Technologiczne aspekty cyberbezpieczeństwa", rozpocznie się 4 listopada 2019 r. Wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe. Czekamy na projekty, pomysły i programy. Informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie NASK.
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: