czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

    Zobacz również

    W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

    - Reklama -

    W przeciwieństwie do innych superbohaterów, Batman nie posiada żadnych nadludzkich mocy. Bohater, pilnujący porządku w Gotham City, przyciąga widzów przede wszystkim swoim intelektem i złożonym charakterem. Teraz z okazji 80. rocznicy człowieka-nietoperza w ofercie Galapagos ukazały się kultowe filmy, takie jak: „Batman”, „Powrót Batmana”, „Batman Forever” oraz „Batman i Robin” w jakości 4K na UHD Blu-ray. Dopełnieniem do tej filmowej uczty powinien być sprzęt, który zapewni rzeczywiste wrażenia z oglądania, zachwyci szeroką paletą barw oraz perfekcyjnym odwzorowaniem szczegółów – tak jak najnowsze telewizory QLED 2019.

    Kostium Batmana pod lupą
    Od czasu premiery „Batmana” w reżyserii Tima Burtona pojawiły się nowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają widzom przenieść się w centrum wydarzeń w Gotham City. Aby emocje były prawdziwe, niezwykle ważne są ekrany, na których oglądamy filmy. Batman to półcienie, detale oraz niesamowite efekty wizualne i dźwiękowe, którymi posługiwał się reżyser, aby wprowadzić nas w świat opowieści. Wymagają telewizorów, które pozwolą nam poznać jego pomysł. Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji. W telewizorach QLED z 2019 roku na emocje w czasie oglądania filmów mają wpływ takie rozwiązania jak Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które odpowiada za perfekcyjne odwzorowanie czerni oraz idealny kontrast. Dzięki wysokiemu HDR nawet najmniejsze detale kostiumu Batmana nie umkną uwadze widza. Bezbłędne odwzorowanie kolorów i pełną paletę barw ze 100-procentowym Natężeniem Kolorów zapewnia niezmiennie technologia kropek kwantowych (Quantum Dot). Niesamowite emocje podczas oglądania seansu spotęguje Ultra Szeroki Kąt Widzenia, dzięki któremu z każdego miejsca na kanapie będziemy mogli cieszyć się równie dobrą jakością obrazu. Z kolei Quantum HDR powoli zobaczyć film i poszczególne sceny dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

    Batman napędzany sztuczną inteligencją
    W tegorocznych modelach QLED 4K po raz pierwszy pojawił się także procesor Quantum 4K, który stanowi swoisty „mózg” telewizora. Procesor optymalizuje obraz w czasie rzeczywistym, aby widzowie mogli natychmiast cieszyć się pełnym szczegółów filmem. Z kolei model Q950, czyli QLED 8K w odsłonie na 2019 rok, został wyposażony w technologię Inteligentnego Skalowania do 8K oraz w unikatowy Procesor Quantum 8K. Przy pomocy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, filmowe ekranizacje Batmana w jakości 4K na UHD Blu-ray, zostaną automatycznie poprawione i wyświetlone w jakości bliskiej 8K. Superwysoka rozdzielczość oraz nieskończona głębia detali sprawią wrażenie, jakby ikona popkultury znajdowała się tuż obok nas.

    Batman na 98 calach
    Ostatnie dekady to nie tylko gigantyczna zmiana w kontekście technologii wyświetlania obrazu, lecz także pod względem preferencji odnośnie wielkości ekranów. Widzowie coraz chętniej wybierają ekrany o większych przekątnych, dlatego w tegorocznej ofercie telewizorów QLED 4K i 8K dostępny jest pełen wachlarz rozmiarów od 43 do 98 cali. Po premierze filmu „Batman” w 1989 roku zapewne nikt nie przypuszczał, że 30 lat później będziemy mogli obejrzeć ten sam film w technologii 4K lub 8K na tak dużym ekranie. Większy telewizor zapewnia jeszcze bardziej wciągające oraz realistyczne wrażenia filmowe, które pozwolą widzom „zanurzyć” się filmowym świecie walczącego o sprawiedliwość superbohatera.

    ŹródłoSamsung
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Sztuczna inteligencja, prawdziwe ryzyko. Jak cyberprzestępcy mogą oszukać AI?

    Użytkownicy ChatGPT generują nawet 100 mld słów dziennie . Tzw. duże modele językowe (large language model, LLM) bazujące na...