GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Polacy sceptyczni wobec nowych przepisów dot. Dowodów Rejestracyjnych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2018-10-11 15:26 - czytano: 160 razy - dodaj komentarz
Polacy sceptyczni wobec nowych przepisów dot. Dowodów RejestracyjnychPonad 2/3 kierowców nadal wozi przy sobie Dowód Rejestracyjny i potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC. Z badania AutoMapy wynika, że polscy kierowcy dość sceptycznie podchodzą do nowych regulacji. Od 1 października 2018 r. poruszając się po krajowych drogach kierowcy nie muszą posiadać przy sobie Dowodu Rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC. Wszystkie dane pojazdu, jak również ważność polisy policjant sprawdzi w systemie CEPIK 2.0.
REKLAMA
Jak wynika z badania AutoMapy, polscy kierowcy są jednak tradycjonalistami i w zdecydowanej większości nadal wożą ze sobą oba dokumenty. Jak podkreślają ankietowani, głównym powodem, dla którego nie decydują się na pozostawienie dokumentów w domu jest obawa przed problemami podczas kolizji drogowej. Kierowcy nie mają póki co zaufania do nowych rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji i obawiają się, że brak dokumentów uniemożliwi prawidłową identyfikację współuczestnika kolizji. Oczekują oni również, że inni kierowcy będą również nadal wozić ze sobą komplet dokumentów.

Jak wyjaśnia psycholog, Dorota Minta: - Zachowanie Polaków można tłumaczyć w dwojaki sposób. Z jednej strony pokutuje ograniczone zaufanie do internetu i wiara, że dokument papierowy jest ważniejszy. Ciągle przecież wielu z nas nie posiada profilu zaufanego, który pozwala na załatwianie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Kolejną rzeczą jest nasz brak wzajemnego zaufania do siebie. Nie uwierzymy na słowo innemu kierowcy, jak nie pokaże nam dokumentów. No i w wielu przypadkach nie wzywano do drobnych kolizji policji - teraz zapewne będzie to częstsze. Myślę, że to też wynika z małego zaufania do instytucji Państwa.

Najwięcej zwolenników nowych przepisów jest wśród osób, które użytkują wspólnie jeden pojazd lub posiadają kilka pojazdów.

Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów, producenci AutoMapy udostępnili prosty link: www.AutoMapa.pl/OC, dzięki któremu szybko i sprawnie można sprawdzić ważność polisy OC uczestnika zdarzenia drogowego.
Źródło: AutoMapa
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: