GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

T-Mobile i Ericsson przekraczają 1Gb/s podczas demonstracji technologii LAA

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-12-07 15:43 - czytano: 673 razy - dodaj komentarz
T-Mobile i Ericsson przekraczają 1Gb/s podczas demonstracji technologii LAAT-Mobile i Ericsson przy użyciu 12 pasm częstotliwości w technologii Licensed Assisted Access (LAA)– pierwszej na świecie przekraczającej próg prędkości 1 Gb/s na nielicencjonowanym paśmie widma. Neville Ray, Chief Technology Officer w T-Mobile, mówi: "T-Mobile zbudował najszybszą w kraju sieć LTE, wprowadzając innowacje i wprowadzając na rynek nowe technologie dla naszych klientów.
REKLAMA
Ta technologia LAA bazuje na naszych wdrożeniach 4x4 MIMO i 256 QAM i da klientom jeszcze większy dostęp do prędkości zbliżonych do gigabitów w 2018 roku.

Fredrik Jejdling, Executive Vice President and Head of Networks w Ericsson powiedział: - Przełamanie symbolu 1 Gb/s oznacza, że komercyjne prędkości gigabitowe dla wielu użytkowników Internetu szerokopasmowego nie są dalekie od rzeczywistości, dzięki kluczowej roli naszej technologii LAA i MIMO. Jest to również przykład tego, jak innowacyjnie współpracujemy z partnerami, aby przesunąć granice technologii i osiągnąć nowe cele.

Demonstracja została przeprowadzona w laboratorium T-Mobile w Bellevue w Waszyngtonie przy użyciu oprogramowania Ericsson Radio System i urządzenia testującego sieć TM500 firmy Cobham Wireless. Prędkości danych zostały osiągnięte poprzez połączenie kilku kluczowych technologii LTE, w tym 256 QAM, 4x4 MIMO i LAA, poprzez agregację dwóch licencjonowanych nośników i trzech nielicencjonowanych nośników.

Wykorzystanie tych technologii LTE w nielicencjonowanym widmie uzupełnia licencjonowane widmo i umożliwia większej liczbie operatorów osiągnięcie prędkości gigabitowych w swoich sieciach.

Wcześniejsza demonstracja LAA przeprowadzona została na 10 warstwach, osiągając prędkość pobierania do 1 Gbps. Rozszerzanie do 12 warstw umożliwia prędkości przekraczające 1 Gb / s.

Ericsson Radio 2205 daje operatorom możliwość wdrożenia LTE w nielicencjonowanym paśmie 5GHz w zewnętrznych mikrokomórkowych środowiskach. Korzystając z LAA, nielicencjonowane nośniki na tych urządzeniach mogą być łączone z licencjonowanymi nośnikami w mikrokomórkach lub pobliskich nadajnikach.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: