GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Mobilnie, ale w placówce? W mBanku to możliwe

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-11-08 15:41 - czytano: 485 razy - dodaj komentarz
Mobilnie, ale w placówce? W mBanku to możliwemBank rozszerza działanie popularnej mobilnej autoryzacji. Klienci korzystający z tej formy potwierdzania operacji mogą teraz także zatwierdzić wpłatę lub wypłatę gotówki w placówce. Dzięki temu obsługa jest szybsza, a bank i klient nie gromadzą papierowych potwierdzeń. To pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce. Od kwietnia br. wszyscy klienci, którzy posiadają aplikację mBanku, mogą korzystać z mobilnej autoryzacji.
REKLAMA
Dzięki niej w aplikacji mobilnej łatwo zatwierdzają transakcje realizowane przez internet. Nie muszą w tym celu przepisywać kodów autoryzacyjnych z SMS-ów. Ponieważ usługa cieszy się popularnością, bank stawia na jej rozwój.

Klienci chcący wypłacić lub wpłacić gotówkę w kasie mogą zrobić to wygodniej, bez konieczności czekania na wydrukowanie potwierdzenia i przechowywania go. Zastosowanie mobilnej autoryzacji pozwala także oszczędzić czas – według analiz banku, czynność ta mobilnie odbywa się 15 proc. szybciej niż standardowo.

Jak działa mobilna autoryzacja?
Mobilna autoryzacja to nowy – łatwiejszy, szybszy i bezpieczniejszy – sposób potwierdzania operacji. Cały proces odbywa się w aplikacji mobilnej banku i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Do tej pory klienci po zleceniu operacji w bankowości internetowej przepisywali hasło z wiadomości SMS (przychodzącej na zarejestrowany w banku numer telefonu) lub podpisywali wydruki potwierdzenia wpłaty, wypłaty .

Rozwiązanie eliminuje konieczność przepisywania haseł oraz podpisywania wydruków. Po zleceniu operacji w internetowym serwisie transakcyjnym lub w placówce, w aplikacji mobilnej banku od razu pojawia się powiadomienie autoryzacyjne (tzw. push). Wystarczy zalogować się do aplikacji i potwierdzić lub odrzucić transakcję jednym kliknięciem.
Źródło: mBank
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: