GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

W sieci najczęściej… czyli aktywność internautów

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-24 15:41 - czytano: 516 razy - dodaj komentarz
W sieci najczęściej… czyli aktywność internautów Jeżeli czas to pieniądz, to ten spędzony w sieci ma naprawdę szczególną wartość. Odnosi się to zarówno do samych internautów, jak i do marketerów świadomych znaczenia internetu w świecie współczesnej reklamy. Według wyników ostatnich badań przeprowadzonych przez IAB Polska, najpopularniejszą aktywnością w sieci jest „wyszukiwanie”. Aż 73 % badanych wymieniło tą aktywność wśród najczęstszych czynności, jakimi zajmują się w internecie.
REKLAMA
Oczywiście słowo to, nawet w kontekście samego internetu, wiąże się z rozmaitymi kanałami i ścieżkami działania,  jednakże dla osób planujących i realizujących strategię promocji marki w sieci musi mieć znaczenie fundamentalne. W wyszukiwarkach nie wystarczy bowiem tylko być, obecność ta musi być monitorowana i kontrolowana. W przeciwnym razie skutki wizerunkowe dla marki czy produktu mogą, a właściwe prawie na pewno będą opłakane. Co istotne, należy tu także pamiętać, że właściwie każdy produkt czy usługa istnieje w sieci i to niezależnie od tego czy obecność ta ma wymiar oficjalny i zaplanowany, czy jest tylko wynikiem działania internautów – klientów, którzy swoimi doświadczeniami zakupowymi bardzo lubią dzielić się właśnie w taki sposób.

Ponad 71 % badanych wśród najpopularniejszych aktywności w sieci wymieniło odbieranie/ pisanie e- maili, niewiele poniżej 60 % oglądanie treści wideo online, a 56 % czytanie artykułów na portalach. Zdecydowanie ponad połowa biorących udział w badaniu wskazała również na korzystanie z serwisów społecznościowych. Wszystkie te czynności w sposób bezpośredni znajdują odzwierciedlenie w narzędziach i możliwościach dostarczanych przez szeroko pojętą reklamę w internecie.

- Powiększa się rzesza internautów, powiększa się też zatem liczba osób w ramach grup docelowych dla poszczególnych marek i produktów, do których najskuteczniejszym kanałem dotarcia jest właśnie sieć. Rodzaje aktywności internautów wytyczają ścieżki reklamy online, stają się one szansą na naprawdę skuteczne dotarcie do właściwych osób  – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager GRUPA 365 NET.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: