GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Bezpieczny dostęp do sieci również na wakacjach

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-21 16:34 - czytano: 526 razy - dodaj komentarz
Bezpieczny dostęp do sieci również na wakacjachNie tylko na co dzień, ale również będąc na wakacjach ciągle chcemy mieć dostęp do sieci – musimy podzielić się wrażeniami z przyjaciółmi, sprawdzić, co u nich słychać, a także przejrzeć ulubione portale. Wtedy na ratunek przychodzi połączenie z globalną siecią za pomocą Wi-Fi, które umożliwia na ogół bezpłatne surfowanie po internecie. Jednak Wi-Fi to nie tylko wakacyjne wybawienie, ale również potencjalne pułapki zastawione na bezpieczeństwo przesyłanych danych.
REKLAMA
Wakacje to czas podróży, a przynajmniej zwolnienia codziennego tempa. Podczas urlopu można pozwolić sobie na nieśpieszną kawę i przeczytanie porannej prasy – na laptopie, tablecie czy smartfonie w dowolnym miejscu na ziemi z podłączeniem do internetu. Większość hoteli i kawiarni posiada publiczną sieć Wi-Fi, ale należy pamiętać, że dane – zdjęcia, wiadomości czy loginy do skrzynek mailowych - przesyłane za pomocą sieci mogą stać się łupem cyberprzestępców. Jak należy bezpiecznie z niej korzystać, aby móc cieszyć się spokojnym wypoczynkiem?

- Dla zwiększenia poziomu ochrony naszej prywatności warto korzystać jedynie ze sprawdzonych sieci Wi-Fi, które używają protokołu WPA2. Wiele hoteli oraz kawiarni udostępnia zabezpieczone łącze Wi-Fi i podaje do niego hasło. Natomiast gdy łączymy się z przypadkową siecią, nie wiemy, kto jest jej właścicielem i jakie są jego zamiary. Dlatego warto wyłączyć funkcję automatycznego łączenia się z nieznanymi sieciami Wi-Fi – radzi Kamil Sadkowski z laboratorium ESET.

Ekspert ESET radzi również, aby zawsze korzystać z ochrony, jaką daje pakiet bezpieczeństwa. Obecnie aplikacje antywirusowe dostępne na urządzenia mobilne, jak np. ESET mobile Security, chronią je przed złośliwym oprogramowaniem, a także zapewniają ochronę w czasie rzeczywistym.
Źródło: ESET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: