GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

10 studentów z polskich uczelni technicznych nagrodzonych w Programie Huawei

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-18 17:07 - czytano: 458 razy - dodaj komentarz
10 studentów z polskich uczelni technicznych nagrodzonych w Programie Huawei Według badań Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami ponad połowa studentów obawia się wejścia na rynek pracy, a tylko 20 proc. badanych czuje się przygotowana pod kątem umiejętności praktycznych do podjęcia działań związanych z pierwszą pracą.Międzynarodowy Program Huawei „Telecom Seeds for the Future” ma na celu rozwój innowacji oraz umożliwienie studentom i absolwentom dostępu do praktycznej wiedzy o najnowszych rozwiązaniach ICT.
REKLAMA
Podczas uroczystości, która odbyła się 17 lipca br. w Ministerstwie Adinistracji i Cyfryzacji w Warszawie, Minister Rafał Trzaskowski wręczył wyróżnionym studentom dyplomy oraz podkreślił rolę praktycznych aspektów edukacji jako jednego z czynników umożliwiających rozwój innowacji i polskiej gospodarki opartej na wiedzy i technologiach.

W Polsce, w tegorocznej edycji programu Huawei „Telecom Seeds for the Future”, wzięło udział pięć polskich uczelni technicznych: Politechnika Warszawka, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W ramach projektu dziesięciu studentów szczególnie wyróżniających się wiedzą z zakresu technologii ICT weźmie udział w dwutygodniowych warsztatach w Chinach oraz bedzie miało możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska.

- Wierzymy, że rozwój innowacji możliwy jest dzięki partnerswu i współpracy świata nauki i biznesu. Mamy także świadomość roli, jaką w tym procesie odgrywają badania i rozwój oraz umożliwienie młodym inżynierom dostępu do najnowszych osiągnięć technologicznych. Huawei jest jest jedną z firm o największych finansowcyh nakładach na badania i rozwój na świecie -  ponad 13 proc. dochodu firmy inwestujemy w R&D. W ramach programu „Telecom Seeds for the Future” chcemy umożliwić młodym talentom dostęp do praktycznej wiedzy m.in. dzięki warsztatom technologicznym prowadzonym przez doświadczonych ekspertów Huawei – powiedział Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska.
Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: