GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

ATM S.A. oddaje do użytku nowy obiekt kolokacyjny F4

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-14 17:52 - czytano: 447 razy - dodaj komentarz
ATM S.A. oddaje do użytku nowy obiekt kolokacyjny F4ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN oraz dostawca usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), informuje, że z nowego obiektu F4, który powiększa dotychczasowy metraż Centrum Danych ATMAN o kolejne 1000 m kw. netto, mogą korzystać zarówno duże, jak i małe firmy. Nowy obiekt kolokacyjny F4 jest częścią największego w Polsce Centrum Danych ATMAN, spełniającego jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa.
REKLAMA
Wyposażony m.in. w rezerwowe źródła zasilania i łącza telekomunikacyjne, a także systemy monitoringu z całodobową kontrolą dostępu, przeznaczony jest dla klientów, którzy chcą skoncentrować się na podstawowej działalności, a jednocześnie zoptymalizować koszty gromadzenia i przetwarzania danych.

W F4 oferujemy kompleksowe i stojące na najwyższym poziomie usługi kolokacyjne i hostingowe: od pojedynczych U, poprzez szafy serwerowe i wydzielone serwerownie dla dużych klientów, aż po wynajem serwerów dedykowanych małym i średnim firmom. Każdy klient ma przy tym zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa pod względem technicznym i organizacyjnym. F4, tak jak pozostałe obiekty współtworzące Centrum Danych ATMAN, wyposażony jest w rezerwowe źródła zasilania i łącza telekomunikacyjne, niezawodne systemy gaszenia i chłodzenia, a także całodobową ochronę fizyczną, monitoring, kontrolę dostępu oraz serwis w trybie 24/7, który umożliwia natychmiastowe reagowanie na potencjalne zagrożenia – wyjaśnił Maciej Krzyżanowski, Prezes Zarządu ATM S.A.

Firmy korzystające z infrastruktury serwerowej i sieciowej w F4 mają zapewniony ponadto równie szybki, co wydajny transfer danych za sprawą sieci światłowodowej należącej do ATM S.A., świadczącej usługi przy wykorzystaniu łączy symetrycznych, o pełnej gwarancji pasma i zerowym poziomie utraty pakietów IP. Sieć ATMAN ma bezpośrednie punkty styku o dużej przepustowości z ponad tysiącem sieci telekomunikacyjnych na świecie, a także węzły dostępowe w największych punktach wymiany ruchu IP w Polsce (PWR Thinx, PLIX, TPIX, EPIX) i Europie (Amsterdam, Frankfurt, Londyn, Moskwa), co w sumie zapewnia najwyższą jakość i niezawodny dostęp do zasobów internetowych.

Dzięki rozbudowanej i spełniającej wysokie parametry jakościowe infrastrukturze serwerowej i sieciowej tempo komercjalizacji F4 powinno być szybkie. Podpisaliśmy już umowę na wykorzystanie 25 proc. powierzchni kolokacyjnej nowego obiektu z jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Umowa jest długoterminowa. Równolegle prowadzimy intensywne rozmowy z innymi potencjalnymi klientami, którzy chcą skoncentrować się na swojej podstawowej działalności oraz zoptymalizować koszty gromadzenia i przetwarzania danych. Perspektywy sprzedaży usług w nowym obiekcie kolokacyjnym są bardzo dobre – powiedział Maciej Krzyżanowski.

Popyt na usługi centrów danych jest stymulowany przez wiele nasilających się czynników, m.in. cyfryzacja biznesu i sektora publicznego, rozwój technologii LTE, wzrost liczby urządzeń mobilnych oraz ilości przesyłanych danych, rozwój mediów społecznościowych, a także e-commerce. Duży wpływ ma również rosnący popyt na rozwiązania chmurowe.

Coraz więcej firm, zamiast przystosowywać własne pomieszczenia biurowe na potrzeby rozrastającej się serwerowni, preferuje outsourcing zasobów teleinformatycznych do centrów danych. Sprzyja to optymalizacji kosztów i zwiększeniu bezpieczeństwa danych. Potwierdzeniem są niedawne wyniki badań opublikowane przez PMR. W porównaniu z 2012 r. wartość polskiego rynku związanego z centrami danych wzrosła o kilkanaście procent i przekroczyła miliard złotych. Dwucyfrowa dynamika powinna utrzymać się także w najbliższych latach. Z tych też powodów podjęliśmy strategiczną decyzję o rozbudowie naszego Centrum Danych ATMAN o obiekt kolokacyjny F4. Na tym nie kończymy i rozpoczęliśmy już budowę kolejnego – F5. Inwestycja ta powinna być ukończona w połowie 2015 roku i pozwoli umocnić pozycję spółki jako lidera polskiego rynku centrów danych – dodał Maciej Krzyżanowski.
Źródło: ATM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: