GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Online 24/7 - internet na co dzień

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-14 17:27 - czytano: 561 razy - dodaj komentarz
Online 24/7 - internet na co dzień Internet towarzyszy nam już dosłownie wszędzie. Dzięki urządzeniom mobilnym możemy serfować po sieci w autobusie, w sklepie, przy porannej kawie czy zaraz przed pójściem spać. Już ponad 66% Polaków posiada telefon lub smartphone z dostępem do sieci. Jesteśmy coraz bardziej mobilni - czy internet zawładął już naszym życiem? Zgodnie z wynikami badań, prawie połowa Polaków korzysta z internetu codziennie, a 60% co najmniej raz w tygodniu.
REKLAMA
Większość ludzi nie wyobraża sobie bez internetu pobytu na bezludnej wyspie, a 20% Polaków sprawdza newsy w internecie tuż po przebudzeniu. Przesada czy znak naszych czasów?

Swoją aktywność w sieci większość z nas zaczyna już od samego rana. Aż 21% Polaków wchodzi do sieci zaraz po przebudzeniu, a 23% internet towarzyszy podczas porannej kawy. W drodze do pracy czy szkoły po sieci serfuje 15%. Choć sporo użytkowników internetu deklaruje, że czasem chciałoby odpocząć od sieci, to aż 45% nie może obejść się bez internetu mobilnego nawet na wakacjach. Z internetu najczęściej korzystamy w domu (99%) oraz w pracy (43%).

Co robimy w sieci?
Przede wszystkim sprawdzamy najświeższe informacje, korzystamy z portali społecznościowych, robimy zakupy (aż 70% użytkowników sieci wybiera taki sposób nabywania produktów), komunikujemy się z rodziną i znajomymi czy planujemy wakacje. Internet daje nam nieskończenie wiele możliwości spędzania czasu, dlatego właśnie tak chętnie spędzamy go online. 45% ankietowanych woli rozrywkę, którą oferuje internet, od oglądania telewizji. Internet stał się też skarbnicą wiedzy, na przykład dla miłośników gotowania. Aż 61% badanych szuka bowiem w sieci przepisów. Bardzo często sięgamy też do sieci w poszukiwaniu porad - dużą popularnością cieszą się  filmiki z cyklu ‘zrób to sam’. Jedną z popularniejszych form rozrywki pozostaje muzyka, teledysków szuka aż 78% osób, a radia online słucha 60% ankietowanych. Mężczyźni w sieci szukają przede wszystkim rozrywki, słuchają muzyki czy przeglądają mapy. Kobiety natomiast częściej wykorzystują internet do kontaktu z bliskimi i odwiedzania portali społecznościowych. Co natomiast ciekawe, to więcej mężczyźni niż kobiet robi zakupy w internetowych sklepach.

Jak wiadomo, internet jest też jednym z najpopularniejszych sposobów zawierania i utrzymywania kontaktów. 26% internautów właśnie w taki sposób utrzymuje kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy już tak bardzo przywiązani do internetu, że ⅓ Polaków obawia się, iż jego brak może utrudnić im kontakt z bliskimi. Polacy pozostają jednak ostrożni, 16% uważa, że znajomości zawierane w internecie są niebezpieczne, a ponad ⅔ ankietowanych nie poszłoby na randkę z osobą poznaną w sieci.

- W dzisiejszych czasach internet daje nam morze możliwości spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim ułatwia nam życie. Szybki dostęp do informacji, szybkie zakupy, szybki dostęp do wielu rodzajów usług czy rozrywki sprawia, że Polacy coraz częściej sięgają do internetu i spędzają tam coraz więcej czasu. Na szczęście według wielu z nas internetowe rozmowy jeszcze długo nie zastąpią tych twarzą w twarz – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager Grupa 365 NET.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: