GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aplikacje mobilne – nie dla każdego?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-02 17:12 - czytano: 502 razy - dodaj komentarz
Aplikacje mobilne – nie dla każdego?Urządzenia mobilne takie jak smartfony, czy tablety, dawno już przestały być nowinką technologiczną, a zamiast tego na stałe wpisały się w codzienną rzeczywistość naszych odbiorców. W obliczu tego faktu kuszące jest skorzystanie z możliwości dotarcia do konsumentów za pomocą aplikacji mobilnych. Tylko czy sprawdzają się one w każdym przypadku?
REKLAMA
Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Zależy przede wszystkim od takich czynników jaka jest nasza grupa docelowa, jaki produkt oferujemy, czy kampania mobile ma trwać przez określony czas, i czy mamy niezbędne fundusze.

Aplikacje mobilne od początku zadziwiały różnorodnością, za ich pomocą jesteśmy w stanie wyszukiwać informacje, organizować czas, jak również zapewniają chwilową rozrywkę. Jeśli chcemy zaistnieć na rynku mobile, warto zapoznać się z aktualną ofertą rynku. Być może nasz pomysł nie jest tak unikatowy jak nam się wydawało i znajdziemy tuziny podobnych rozwiązań, jeśli nie wręcz identycznych. W takim wypadku nasze szanse na powodzenie znacznie maleją.

Warto również uczciwie spojrzeć na grupę do której kierujemy naszą aplikację. Ten aspekt determinuje tak naprawdę kształt całej kampanii. W przypadku osób w średnim wieku, najważniejszą cechą programu mobilnego będzie jego użyteczność. Tacy konsumenci mają na swoich urządzeniach dziesiątki aplikacji, które pomagają w organizacji dnia codziennego. Kalendarze, aplikacje z przepisami, mobilne wydania gazet i notatniki to tylko kilka przykładów z ogromnego koszyka.

- Żeby wejść w tę część rynku należy więc się mocno nagłowić, aby zaproponować tym wymagającym odbiorcom coś, co stanie się w krótkim czasie niezbędnym dodatkiem w życiu. Oczywiście skomplikowane rozwiązania pociągają za sobą proporcjonalnie wysokie nakłady finansowe. - radzi Bartlomiej Pałacki, Social Media Manager GRUPA 365NET - Pamiętajmy jednak, że jeśli nam się uda, taka aplikacja ma bardzo długą żywotność. - dodaje.

Z drugiej strony mamy osoby młode, nastolatków i osoby przed 25 rokiem życia. W tym wypadku możemy pozwolić sobie na proste gry, które mają w tej grupie większą siłę przebicia. Jest to rozwiązanie stosunkowo tańsze, jednak nie będzie ona popularna przez długi czas. Z powodu prostoty, takie programy są dużo bardziej popularne i nasz pomysł szybko zginie w tłumie.

Najważniejsza kwestia jednak to nasz produkt. Powiedzieć że nie każdy produkt nadaje się do kampanii mobile to zbyt duże uogólnienie. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że artykuły z branży FMCG są łatwiejsze do wykorzystania w takim planie komunikacji niż np. nieruchomości.

Jednym słowem, przed przystąpieniem do włączenia promocji za pomocą urządzeń mobilnych do naszej strategii marketingowej, warto zapoznać się z rynkiem, rozważyć wszystkie możliwe opcje i poważnie się zastanowić, czy aby na pewno uzyskamy efekt, o jaki nam chodziło.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: