GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Mundial 2014 – szybsze świętowanie triumfu dzięki telewizji satelitarnej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-30 16:35 - czytano: 570 razy - dodaj komentarz
Mundial 2014 – szybsze świętowanie triumfu dzięki telewizji satelitarnejPiłkarskie rozgrywki w Brazylii zbliżają się do półmetka. Dla największych fanów tego sportu, którzy nie mogą być obecni na trybunach, najważniejsze jest, by na bieżąco otrzymywać informacje o wynikach. Jednak jak się okazuje „na żywo” nie zawsze znaczy to samo. Miliony użytkowników telewizji satelitarnej w Europie jako pierwsi dowiedzą się, kto został Mistrzem Świata w Piłce Nożnej. Jeśli widzowie śledzą mecz w cyfrowej jakości przez satelitę, to między decydującym golem
REKLAMA
strzelonym na stadionie w Brazylii, a obejrzeniem go na własnej kanapie upływają zaledwie trzy sekundy.

Za telewizją satelitarną plasuje się kablówka. Oglądanie meczów w wysokiej rozdzielczości za pomocą telewizji kablowej sprawia, że triumfy ze stadionów świętuje się przeważnie trochę później niż w przypadku telewizji o standardowej rozdzielczości (SDTV). Dla widzów, którzy oglądają transmisję poprzez naziemną telewizję cyfrową,  może minąć nawet osiem (długich) sekund  zanim i oni będą mogli wydawać z siebie okrzyki radości. Gorzej mają ci fani, którzy mecze oglądają przez internet. Cyfrowy obraz zapisywany jest najpierw na serwerze, później zaś musi być buforowany w komputerze. Całkiem więc prawdopodobne, że w Rio de Janeiro padnie już kolejny gol, podczas gdy kibice oglądający mecz on-line zobaczą dopiero pierwszą, zdobytą bramkę.

Na szarym końcu są widzowie, którzy śledzą Mistrzostwa Świata na swoich smartfonach. Zakładając, że mobilne połączenie z internetem jest jeszcze wolniejsze od bezprzewodowej sieci lokalnej WLAN w domach, muszą oni liczyć się z co najmniej 40-sekundowym opóźnieniem. Małą pociechę stanowi fakt, że również ci fani, pomimo ogromnego opóźnienia oglądają grę „na żywo“.

W Polsce transmisje ze spotkań piłkarskich podczas Mistrzostw można odbierać bezpłatnie z pozycji orbitalnej Astra 19.2E.
Źródło: SES
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: