GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Startuje największy wakacyjny festiwal filmowy - Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-30 16:27 - czytano: 537 razy - dodaj komentarz
Startuje największy wakacyjny festiwal filmowy - Orange Kino Letnie Sopot-ZakopaneJuż jutro (1 lipca) rusza najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy - Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014. Potrwa do końca sierpnia, czyli dokładnie 62 dni. Zaplanowane są 124 projekcje. Na specjalnych, pneumatycznych ekranach kinowych wyświetlonych zostanie ponad 40 filmowych hitów podzielonych na dni tematyczne. Nowością jest cykl najlepszych filmów dokumentalnych. W ubiegłych latach każdego wieczoru plenerowe sale kinowe w Sopocie i Zakopanem odwiedziło tysiące osób.
REKLAMA
Również w tym roku, pomiędzy kurortami jeździć będzie Wagon Filmowy Orange Kino Letnie z hollywoodzkimi produkcjami.

Już po raz siódmy miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami. Osoby wypoczywające w Zakopanem i Sopocie będą mogły przez dwa miesiące oglądać najlepsze produkcje polskiego i światowego kina i to bezpłatnie. W wyjątkowych salach plenerowych na Molo i na Krupówkach będą oglądać filmy siedząc wygodnie na leżakach lub w góralskich ławach.


Repertuar podzielony jest na filmowe dni tematyczne. Codzienne seanse będą rozpoczynać się tuż po zachodzie słońca, a filmy będzie można oglądać na gigantycznych, pneumatycznie rozstawianych ekranach.

Każdy fan kina znajdzie w tegorocznym repertuarze coś dla siebie. Cykl  rozpocznie poniedziałkowe apetyczne „Kino ze smakiem”, podczas którego wyświetlane będą m.in. „Czekolada”, „Julie i Julia” czy „Jiro śni o sushi”. We wtorki na amatorów czarno-białej klasyki czeka wieczór „Black&White” z hitami takimi jak „Sin City” czy „Good Night and Good Luck”. Widzów lubiących mocne wrażenia zadowoli repertuar środowych spotkań „Z Orange i mega hitem”, który zainauguruje seans szóstej części superprodukcji „Szybcy i Wściekli”. Czwartek to z kolei nie lada gratka dla fanów rodzimego kina. „Made in Poland” będzie okazją do zobaczenia filmów takich jak „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego. W piątkowe wieczory „Po francusku” widzów oczarują m.in. Laetitia Casta jako legendarna Bridgitte Bardot w obrazie „Gainsbourg”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” oraz Emanuelle Segnier w niezwykłym obrazie „Motyl i skafander”.

Na tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć dzieł nagrodzonych najważniejszymi nagrodami w branży lub po prostu chcą zobaczyć je raz jeszcze, czekają sobotnie wieczory pod hasłem „Oscary, Oscary”. Cykl rozpocznie fenomenalne dzieło „Wielkie piękno” z magicznym soundtrackiem i niepowtarzalnymi ujęciami Rzymu.

Wyjątkową i nową pozycją w repertuarze 7. edycji Orange Kina Letniego będą niedziele z „9 dokumentami, które musisz zobaczyć”. „Mundial. Gra o wszystko” o występie polskich piłkarzy 
na mistrzostwach w Hiszpanii, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce, „W drodze do Jah” czy „Walc z Baszirem” - to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów festiwalu.
Aby umilić czas oczekiwania na seans, w kinach na Molo i Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki SONY. W ciągu całego lata odbędzie się też wiele spotkań z gwiazdami festiwalu.

We wszystkie weekendy wakacji, na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w nowoczesnym, klimatyzowanym wagonie wyświetlane będą najsłynniejsze hollywoodzkie produkcje wszechczasów. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.

Repertuar Wagonu Filmowego w ramach cyklu „Pociąg do Hollywood” będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kina Letniego. Znajdą się w niej także zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wakacyjnych wydarzeń, które odbędą się w trakcie festiwalu w Sopocie oraz w Zakopanem. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia z App Store i Google Play.
Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: