GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-27 17:52 - czytano: 470 razy - dodaj komentarz
Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach AudiPlatformy operacyjne Google Android i Apple CarPlay już wkrótce znajdą zastosowanie w samochodach Audi. W przyszłości wszystkie ich funkcje zostaną zintegrowane z Audi Multi Media Interface (MMI). Audi, jedyny producent motoryzacyjny segmentu premium, jest członkiem-założycielem Google Open Automotive Alliance (OAA). Współpraca w ramach tego projektu jest prowadzona od początku 2014 roku i ma na celu zintegrowanie z samochodem systemu Android i jego aplikacji, pod wspólnym szyldem
REKLAMA
„Android Auto“. Pierwsze rezultaty prac to dostępna już w samochodach Audi usługa nawigacji za pomocą map Google oraz serwis streamingowy Google Play Music.

- Nasi klienci chcą zawsze być na czasie i także w samochodzie korzystać z usług dostępnych na smartfonie – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. - W tym zakresie ściśle współpracujemy ze światowymi liderami tej branży, firmami Google i Apple. W przyszłości, kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z funkcji dostępnych w smartfonach za pośrednictwem systemów operacyjnych samochodu. Przyjazność dla użytkowników i tylko nieznaczne odciąganie uwagi kierowcy od drogi, to najważniejsze czynniki, które badamy w procesie integracji. Ponadto ogromną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa danych. Oddzielamy funkcje związane z pracą samochodu od danych infotainment, w ten sposób zabezpieczając je przed dostępem niepowołanych osób. Klient musi wyraźnie się zgodzić na przekazywanie danych generowanych w pojeździe. – kontynuuje prof. Hackenberg.

Rozpoczęły się także intensywne rozmowy z firmą Apple związane z integracją platformy CarPlay. Prowadzi je laboratorium rozwojowe Audi w Dolinie Krzemowej.

Ścisła kooperacja z potentatami branży umożliwi koncernowi z Ingolstadt optymalną integrację tych dwóch najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów operacyjnych z Audi MMI. W efekcie, klienci sami będą mogli wybrać z którego systemu chcą korzystać w swoim pojeździe.  
Źródło: Audi
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: