GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Bezpieczne korzystanie ze sprzętu IT na wakacjach

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-27 17:46 - czytano: 516 razy - dodaj komentarz
Bezpieczne korzystanie ze sprzętu IT na wakacjachWybierasz się na wakacje? Podczas słonecznego relaksu stajemy się niefrasobliwi i często zapominamy o podstawach bezpiecznego korzystania z naszego sprzętu IT, narażając się tym samym na utratę danych. Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej oprogramowania antywirusowego AVG, przygotował 6 krótkich porad, o których warto pamiętać podczas wakacyjnych wojaży.
REKLAMA
Uważaj na otwarte sieci WiFi
Choć może się to wydawać łatwe i szybkie – unikaj otwartych sieci WiFi. Nie wiesz, kto może mieć dostęp do Twoich danych. Pod żadnym pozorem nie loguj się za ich pomocą do konta bankowego, poczty e-mail, Facebooka lub Instagrama.

Pamiętaj o wylogowaniu
Pędząc na plażę, chcesz skorzystać z hotelowego komputera, żeby zerknąć na pocztę lub Facebooka?

Jeżeli nie masz absolutnej potrzeby – lepiej zrezygnuj. Ponieważ z komputera korzysta tabun innych turystów, nigdy nie wiesz jakie „kwiatki” mogą się czaić na twardym dysku. Jeśli jednak potrzeba szybkiego zerknięcia na facebookową tablicę jest od Ciebie silniejsza – pamiętaj by wylogować się ze wszystkich kont i pod żadnym pozorem nie ściągać jakichkolwiek plików osobistych na dysk. Odpuść sobie również sprawdzanie konta bankowego.

Nie zostawiaj włączonego komputera.
Masz nawyk, by laptop wędrował wszędzie za Tobą? Przed wyjazdem pamiętaj, by zabezpieczyć dostęp do komputera hasłem, a naprawdę cenne dane – zaszyfrować (możesz skorzystać z darmowego programu). Jeżeli tego nie zrobisz, weź pod uwagę fakt, że osoba, która sprząta pokój będzie miała naprawdę dużo czasu, by skopiować sobie wszystkie interesujące informacje.

Kiedy wychodzisz na plażę, nie zostawiaj włączonego niezabezpieczonego komputera w pokoju. Jeżeli jest sejf – możesz go tam schować.

Aktywuj usługi przeciwkradzieżowe w smartfonie.

W wakacje często jesteśmy w ruchu – kursujemy między plażą, hotelem, wycieczką objazdową, a wieczornymi szaleństwami. W tym zgiełku łatwo zapomnieć o smartfonie, można go zgubić lub po prostu zostać okradzionym.

Poza zabezpieczeniem PIN i kodem dostępu  (koniecznie za pomocą cyfr, a nie przesunięcia palcem!), warto pamiętać o aktywowaniu dodatkowych funkcji – takich jak możliwość zdalnego wykasowania danych, zrobienia kopii zapasowych, włączenie lokalizacji czy sygnału dźwiękowego.

Większość tych opcji znajdziecie w aplikacjach antywirusowych przeznaczonych dla smartfonów. .

Hasło to podstawa

Założenie hasła zajmie Ci kilka minut. Pamiętaj, by zabezpieczyć zarówno komputer, jak i smartfon. Nie podawaj haseł nikomu, nawet jeżeli chciałby zerknąć na chwilę, by np. obejrzeć zdjęcia.

Nie zostawiaj na wierzchu aparatu, telefonu, kart pamięci, pendrive`ów.

Wakacje to filmy, zdjęcie i uwiecznianie na wszystkie możliwe sposoby radosnych chwil. Zwróć szczególną uwagę na to gdzie zostawiasz aparat, karty pamięci i pendrive’y. Łatwo je przeoczyć i je zgubić – zwłaszcza gdy wymieniasz się zdjęciami ze znajomymi. Straty, poza sentymentalnymi, mogą być bardzo bolesne. Również dla kieszeni
Źródło: Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: