GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Microsoft Devices rozszerza asortyment smartfonów z linii Nokia X o model Nokia X2

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-25 16:43 - czytano: 567 razy - dodaj komentarz
Microsoft Devices rozszerza asortyment smartfonów z linii Nokia X o model Nokia X2Firma Microsoft Devices zaprezentowała smartfon Nokia X2, najnowszy model w rodzinie Nokia X. Ta linia smartfonów wyróżnia się przystępną ceną i intuicyjnym systemem operacyjnym. Najnowszy model Nokia X2 łączy w sobie bogactwo aplikacji, płynne działanie oraz usługi Microsoft. Nokia X2 została wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz z powłoką Clear Black oraz główny aparat o matrycy 5MP z autofocusem i lampą błyskową.
REKLAMA
Nokia X2
Microsoft
Nokia X2
Microsoft
Nokia X2 to model, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy aplikacji Android oraz najpopularniejszych usług Microsoft. Dzięki ekranowi Fastlane nawigacja oraz dostęp do najnowszych informacji jest prosty i szybki. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy processor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1.2 Ghz. Najnowszy model z linii Nokia X pracuje na systemie operacyjnym Nokia X Software Platform 2.0, który jeszcze bardziej ułatwia obsługę urządzenia.

Użytkownik ma do dyspozycji trzy ekrany:

 • klasyczny z kolorowymi kafelkami w różnych rozmiarach, gdzie można umieścić ulubione aplikacje,
 • Fastlane, który pozwala na szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji i aplikacji,
 • oraz inspirowany linią Nokia Lumia ekran prezentujący listę wszystkich aplikacji, skąd „przypinamy” je do ekranu głównego.
Rozwijany z góry pasek powiadomień pozwala na szybki dostęp do ustawień oraz informacji o ostatnich „wydarzeniach” na urządzeniu np. dostępnych aktualizacjach.

Firma Microsoft inwestuje w rozwój usług dla smartfonów z rodziny Nokia X
Rodzina smartfonów Nokia X pozwala na jeszcze szersze upowszechnienie usług Microsoft takich, jak Skype i OneDrive, będąc jednocześnie doskonałym uzupełnieniem oferty smartfonów Nokia Lumia. Usługi takie jak Outlook.com, Skype, OneDrive oraz Bing Search w modelu Nokia X2 będą instalowane fabrycznie.

Wśród nowych aplikacji firmy Microsoft dostępnych do pobrania ze sklepu Nokia znalazły się OneNote, który pozwala na tworzenie notatek i zapisywanie ich na dysku w chmurze (OneDrive) oraz Yammer (komunikator biznesowy).

Nokia X2 jest również pierwszym modelem, na którym będzie można wypróbować nowe aplikacje – LINE Ranger, Brewster oraz Findery. Natomiast Instagram, WeChat oraz Benji Bananas Adventures są już dostępne do pobrania w odświeżonym Sklepie Nokia, gdzie można znaleźć aplikacje dla całej rodziny Nokia X.

Charakterystyczny design

Nokia X2 to nie tylko mocne parametry techniczne, ale również intrygujące wzornictwo. Spójna, jednobryłowa koncepcja smartfona prezentuje nowe podejście do designu obudów urządzeń mobilnych. Nokia X2 ma możliwość wymiany tylnych obudów, wykonanych z dwóch warstw - wewnętrznej w jaskrawych kolorach oraz zewnętrznej przeźroczystej. Całość stanowi odporne i piękne urządzenie.

- Model Nokia X2 to doskonały design, intuicyjna obsługa, przystępna cena oraz pełen pakiet usług Microsoft w jednym urządzeniu. Cieszymy się, że możemy zaprezentować ten model konsumentom na całym świecie, wprowadzając ich w nową erę komunikacji mobilnej
– podsumowuje Timo Toikkanen, executive vice president, Mobile Phones, Microsoft Devices Group.

Nokia X2 początkowo będzie dostępna w wersji dual SIM w następujących wariantach kolorystycznych: błyszczący pomarańczowy, czarny, zielony i żółty oraz matowy biały i szary które dołączą później.

Przewidywana cena detaliczna to 599 PLN, a globalny start sprzedaży planowany jest na sierpień 2014.
Źródło: Microsoft Devices
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: