GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wakacyjne wojaże z aplikacją turystyczną w ręku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-25 15:34 - czytano: 418 razy - dodaj komentarz
Wakacyjne wojaże z aplikacją turystyczną w ręku Wakacje za pasem – czas urlopów, wyjazdów i odpoczynku. Podobno szczęśliwi są ci, którzy nie planują, a decyzje potrafią podejmować spontanicznie. Jednak mimo wszystko warto zastanowić się, gdzie wyjedziemy. Pomóc w tym mogą nie tylko znajomość geografii, polecenia znajomych, ale też nowoczesne technologie. Wielu Polaków na wakacjach, chce po prostu odpocząć i oderwać się od rzeczywistości – tak uważa Tomasz Rosset z Polskiej Izby Turystyki.
REKLAMA
Dowodem na to jest fakt, że - wwśród wyjazdów zagranicznych królują oferty All inclusive”. Takie, w których w cenie wycieczki zawarta jest jak największa liczba udogodnień. W tym roku już widać, że dominować będą wyjazdy do Grecji, Turcji czy Egiptu. Popularne również kierunki to: Hiszpania, Chorwacja, a także Bułgaria - mówi Tomasz Rosset z Polskiej Izby Turystyki.

Natomiast nie wszyscy decydują się na opuszczenie kraju w okresie wakacyjnym. - Mimo tego, że pogoda często nas nie rozpieszcza, polskie morze ciągle cieszy się dużą popularnością – mówi serwisowi infoWire.pl Tomasz Rosset. W dalszej kolejności są góry i Pojezierze Mazurskie. W Polsce zdecydowanie poprawia się stan bazy noclegowej. To przyciąga turystów i sprawia, że wakacje w kraju, stają się bardziej atrakcyjne. Ponadto Polacy coraz częściej odpoczywają niedaleko od miejsca zamieszkania, poznając okolice i lokalne zabytki.

Kiedyś nieodłącznym elementem turysty była papierowa mapa. Obecnie jej miejsce - w efektywnym spędzaniu wolnego czasu - zastąpiły aplikacje mobilne. To ułatwia podróżowanie i może zachęcić większe grono ludzi do aktywnego wypoczynku. Jak zaznacza Łukasz Sobieraj, pomysłodawca aplikacji StreetMobile - powstaje coraz więcej narzędzi, które pozwalają poznawać nowe miejsca, lub stare odkrywać na nowo. Obecnie panuje moda na to, żeby każde miasto, gmina czy wieś posiadało aplikację mobilną, ułatwiającą zwiedzanie i podróżowanie. A gdy wszystkie dostępne aplikacje turystyczne połączy się w jedną, to już nigdy nie będziemy chcieli powrócić do tradycyjnej mapy.

Atutem aplikacji jest to, że informacje w niej zawarte są udostępniane, nie tylko przez urzędy czy organizacje, ale i lokalne społeczności. Bo przecież nikt tak dobrze nie zna okolic, jak sami mieszkańcy.
Źródło: InfoWire
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: