GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

ZoneFlex T300 najmniejsze punkty dostępowe 802.11ac do użytku zewnętrznego

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-24 12:40 - czytano: 717 razy - dodaj komentarz
ZoneFlex T300 najmniejsze punkty dostępowe 802.11ac do użytku zewnętrznego Ruckus Wireless, Inc. zaprezentował dwa pierwsze urządzenia z nowej linii zewnętrznych punktów dostępowych (AP) 802.11ac ZoneFlex T300 – modele ZoneFlex T300 i ZoneFlex T301n. Oba wyposażone są w lekką i niewielką obudowę i zaprojektowane zostały do wykorzystania w środowiskach o dużym zagęszczeniu urządzeń klienckich, takich jak stadiony sportowe, stacje metra i kolejowe, centra biznesowe czy place i skwery miejskie.
REKLAMA
ZoneFLex T301n
Ruckus Wireless
Modele z serii ZoneFlex T300 to jedyne zewnętrzne punkty dostępowe 802.11ac wykorzystujące opatentowaną technologię Ruckus BeamFlex+ (zapewniającą optymalną wydajność i unikanie zakłóceń fal radiowych) oraz ChannelFly, optymalizującą wybór kanału na podstawie ciągłej analizy wydajności poszczególnych kanałów i uczącą się swojego „środowiska pracy”.

Jedną z najważniejszych cech ZoneFLex T300 i T301n jest lekka i kompaktowa forma. Przy wadze jedynie 0,9 i 1 kg, wliczając w to anteny BeamFlex+, urządzenia są zauważalnie lżejsze od innych, dostępnych na rynku, zewnętrznych punktów dostępowych pracujących w standardzie 802.11ac. Są także jednymi z najmniejszych - przy wymiarach odpowiednio 18x15x8,6 cm i 19,5x23,9x11 cm. Wielkość i forma obudowy jest ważne wszędzie tam, gdzie brane są pod uwagę względy estetyczne i wymagane jest, by urządzenia były jak najmniej widoczne. Lekka forma ZoneFlex T300 i T301n znacząco ułatwia też instalację i zmniejsza czas potrzebny na montaż.

- Seria ZoneFlex T300 łączy w sobie wysoce wydajne technologie Smart Wi-Fi klasy operatorskiej o dużej przepustowości z niesamowicie lekką i kompaktową formą urządzeń – powiedział Greg Beach, wiceprezes działu zarządzania produktami w Ruckus Wireless. - Oba modele są łatwe w instalacji, idealne dla dostawców usług i właścicieli obiektów, którzy szukają sposobu na szybkie wdrożenie niezawodnej zewnętrznej sieci Wi-Fi, w lokalizacjach takich jak np. stadiony, stacje kolejowe czy parki miejskie. W porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku, dużo słabiej wyposażonych, nasze urządzenia są o połowę lżejsze, znacznie mniejsze i pozwalają uzyskać dużo niższy całkowity koszt posiadania (TCO).

Idealne do zastosowań zewnętrznych
Ruckus ZoneFlex T300 to zewnętrzny punkt dostępowy 802.11ac (MIMO 2x2:2) z antenami dookólnymi, w kompaktowej firmie z obsługą standardu 802.3af Power over Ethernet (PoE). Może być zastosowany jako samodzielny punkt dostępowy lub być centralnie zarządzany za pomocą kontrolera Ruckus ZoneDirector™, Ruckus SmartCell™ Gateway (SCG) 200, virtual SmartCell Gateway (vSCG), lub oprogramowania FlexMaster dla zapewnienia maksymalnej skalowalności rozwiązania. ZoneFlex T300 to idealne rozwiązanie dla zapewnienia zasięgu sieci na dużym obszarze.

Oprócz powyższych możliwości, Ruckus ZoneFlex T301n wyposażony został dodatkowo w kierunkowe anteny o wąskiej charakterystyce  (30x30 stopni sektora działania przy częstotliwości 2.4 GHz i 15x15 stopni przy 5GHz), nieocenione kiedy niezbędne jest zapewnienie bardzo wysokiej wydajności i skierowania sygnału w konkretne miejsce. Wąskopasmowe anteny ZoneFlex T301n są idealne dla obiektów o dużym zagęszczeniu, takich jak np. stadiony, gdzie do maksymalizacji przepustowości niezbędne jest skupienie fal radiowych. Sieci Wi-Fi, w których występuje dużo urządzeń klienckich zazwyczaj wymagają też wielkiej liczby punktów dostępowych, występuje w nich jednak problem z zakłóceniami. Wąskopasmowe anteny adaptacyjne zastosowane w ZoneFlex T301n są w stanie skupić energię fal radiowych na konkretnym obszarze, zapewniając ukierunkowany, elastyczny sygnał, dostosowujący się w czasie rzeczywistym do aktualnych warunków – w efekcie redukując zakłócenia i zwiększając całkowitą wydajność sieci. ZoneFlex T301n to produkt przygotowany do działania w ekstremalnie zagęszczonych miejscach, zapewniający najlepszy zasięg i pojemność sieci. Instalacje z jego wykorzystaniem są także wysoce skalowalne i bardzo efektywne kosztowo.

Punkty dostępowe ZoneFlex T300 i T301n zostały zaprojektowane do długotrwałej pracy w trudnych warunkach zewnętrznych.  Ich obudowy spełniają warunki normy IP-67, zapewniając ochronę przed pyłem i wodą, możliwość pracy w temperaturach od -20 do 55 stopni Celsjusza oraz odporność na wiatr o prędkości do  265 km/h. Oba modele są również wyposażone w elastyczne opcje montażu – na ścianie, suficie czy słupie, pozwalając na umieszczenie ich tak, by upewnić się, że nie będą występować zniekształcenia sygnału. Zapewniają też łączną przepustowość do 1200 Mb/s; do 300 Mb/s przy częstotliwości 2,4 GHz (standard 802.11b/g/n) i do 900 Mb/s przy 5 GHz (802.11ac). Sprzedawane są razem z uchwytami do montażu, a ZoneFlex T301n oferuje wbudowane anteny, eliminując potrzebę dokupywania zewnętrznych urządzeń i zmniejszając całkowity koszt instalacji.

Oba wprowadzane na rynek modele mogą obsłużyć do 500 użytkowników jednocześnie i są łatwe w instalacji przy wykorzystaniu standardowych zasilaczy i przełączników PoE 802.3af. Zapewniają też wsparcie dla systemów DAS (Distributed Antenna Systems – systemy obsługujące rozproszone po terenie lub budynku zestawy anten) czy rozwiązań wykorzystujących tzw. małe komórki (bezprzewodowe punkty dostępowe małej mocy, rozszerzające pokrycie i zwiększające pojemność sieci). Seria ZoneFlex T300 spełnia również normy EN 61373:2010, EN 50121-1:2006 oraz EN 50121-4:2006.

Najwyższa wydajność 802.11ac z BeamFlex+
Nowa seria punktów dostępowych ZoneFlex T300 wykorzystuje technologię Ruckus BeamFlex+, dzięki której anteny dostosowują się do lokalizacji urządzeń mobilnych. Wykorzystanie polaryzacji poziomej i pionowej pozwala zmaksymalizować jakość odbieranego sygnału i dostosowanie się w czasie rzeczywistym do położenia i orientacji w przestrzeni urządzenia klienckiego.

BeamFlex+ zwiększa komfort korzystania z sieci Wi-Fi, przez zapewnienie niezakłóconego sygnału. Sama zmiana położenia urządzenia mobilnego może spowodować nawet 2,5-krotne różnice w wydajności sieci. Technologia BeamFlex+ zapewnia optymalna wydajność, niezależnie od położenia urządzeń klienckich – dzięki czemu seria ZoneFlex T300 jest idealna do obsługi sprzętu mobilnego.

Technologia w chmurze
Punkty dostępowe z serii ZoneFlex T300 oferują maksymalną elastyczność instalacji i zarządzania, ze wsparciem dla usług SWS (Ruckus Smart Wireless Services). Te oparte na chmurę obliczeniową rozwiązania to między innymi: Ruckus Smart Positioning Technology (SPoT™) - pierwsza w działająca w chmurze inteligentna usługa oparta o lokalizację, Smart Access Management Service (SAMs) - ułatwiająca udostępnianie publicznych hot-spotów, virtualna brama Ruckus SmartCell gateway (vSCG) – pierwsze w branży rozwiązanie NFV klasy operatorskiej dla dostawców typu MNO, MSO, MSP i dużych przedsiębiorstw, zaprojektowane, aby ułatwić tworzenie wysoce skalowalnych i elastycznych chmurowych usług WLAN.

Ceny i dostępność
Punkt dostępowy Ruckus ZoneFlex T300 dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych i Europie od 1 lipca 2014 roku, a ZoneFlex T301n od 1 sierpnia 2014 roku. Ceny MSPR wynoszą (odpowiednio) 1295 i 1495 dolarów. Oba urządzenia mogą być wykorzystane samodzielnie lub z kontrolerem ZoneDirector. Obsługa kontrolerów SmartCell Gateway (SCG) 200 i vSCG zostanie udostępniona w trzecim kwartale 2014 roku. Oba urządzenia dostępne będą u autoryzowanych partnerów program Ruckus Big Dog.
Źródło: Ruckus Wireless
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: