GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Panasonic: pierwszy na świecie aparat bridge camera z możliwością nagrywania wideo 4K

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-13 17:58 - czytano: 3720 razy - tylko 1 komentarz
Panasonic: pierwszy na świecie aparat bridge camera z możliwością nagrywania wideo 4KFirma Panasonic przedstawiła dziś LUMIX DMC-FZ1000, najbardziej zaawansowany technologicznie aparat typu bridge camera dostępny na rynku. Solidna, kompaktowa konstrukcja wysokiej jakości sprawia, że aparat zyska uznanie nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aparat wyróżnia się również dużym, 1-calowym czujnikiem 20,1 MP MOS o dużej czułości oraz możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. Aparat DMC-FZ1000 został wyposażony w 16-krotny zoom optyczny w obiektywie LEICA DC
REKLAMA
LUMIX DMC-FZ1000
Panasonic
VARIO-ELMARIT, który cechuje zakres przysłony F2.8–4.0.

W połączeniu z możliwościami nowego procesora obrazu Venus Engine i czujnika umożliwia on uzyskanie pięknego efektu rozmycia tła.

Ponadto LUMIX DMC-FZ1000 jako pierwszy kompaktowy aparat cyfrowy oferuje funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 4K (QFHD 4K: 3840x2160, do 25 kl./s (PAL) w MP4). Pozwala ona na eksperymenty w nowej technice fotograficznej opracowanej przez Panasonic i polegającej na wycinaniu zdjęć w jakości 8 MP z materiału wideo w rozdzielczości 4K.

Nowe technologie zapewniają niezrównaną jakość obrazu
Zaangażowanie firmy Panasonic w tworzenie nowatorskich technologii obrazowania, które wykorzystane zostały w asortymencie urządzeń LUMIX, pozwoliło zrobić kolejny krok naprzód dzięki wprowadzeniu przełomowego aparatu typu bridge camera: LUMIX DMC-FZ1000. Zupełnie nowy czujnik, przeprojektowany procesor obrazu Venus Engine i obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT zapewniają optymalną jakość obrazu, rozdzielczość i reprodukcję kolorów, osiągalne do tej pory jedynie w aparatach z wymiennymi obiektywami.

Duży, 1-calowy czujnik MOS o wysokiej czułości
LUMIX DMC-FZ1000 ma nowo opracowany 1-calowy czujnik MOS 20,1 MP o wysokiej czułości, około czterokrotnie większy niż czujnik 1/2,3-calowy, jaki można znaleźć w większości porównywalnych aparatów. Doświadczenie firmy Panasonic związane z badaniami nad nowoczesnymi czujnikami pozwoliło uzyskać znacznie większy rozmiar piksela. Umożliwia to zwiększenie ilości światła i rejestrowanie obrazów o dużej czułości, co przekłada się na doskonałą wydajność w warunkach słabego oświetlenia i znacznie zwiększa efekt rozmycia tła. Niezależnie od tego, jaka scena znajduje się przed obiektywem aparatu, użytkownicy mają pewność, że każdy element zostanie szczegółowo zarejestrowany.

Wysokiej jakości obiektyw LEICA z 16-krotnym zoomem optycznym

LUMIX DMC-FZ1000 to również efekt długotrwałej współpracy Panasonic z firmą LEICA. Jasny obiektyw DC VARIO-ELMARIT z zoomem optycznym 16x przeszedł rygorystyczne testy LEICA, które pozwoliły zapewnić, że urządzenie gwarantuje wyjątkową wydajność optyczną każdej fotografii i filmu. W trybie szerokokątnym LUMIX DMC-FZ1000 może również eliminować zniekształcenia, a w trybie teleobiektywu – minimalizować abrazję chromatyczną. Jasna przysłona F2.8–F4.0 tego aparatu pozwala robić zdjęcia w powiększeniu bez typowego efektu rozmazania. Ponadto stały obiektyw 16x LEICA DC VARIO-ELMARIT (odpowiednik aparatu 35 mm: 25–400 mm) eliminuje konieczność noszenia ze sobą niezliczonych obiektywów i akcesoriów, co z kolei ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Rozszerzony procesor obrazu Venus Engine
Całkowicie nowy procesor obrazu Venus Engine firmy Panasonic znacznie poprawia istniejące poziomy czułości optycznej, rozdzielczości, gradacji i reprodukcji kolorów. Pozwala to rejestrować obrazy i filmy z większą dokładnością i autentycznością niż w przypadku innych dostępnych na rynku aparatów typu bridge camera. Nowy procesor może również podkreślić najsubtelniejsze elementy w kadrze – takie jak odcień skóry czy kolor włosów – zapewniając najbardziej naturalne wykończenie. Procesor obrazu Venus Engine ma również duży wpływ na reprodukcję kolorów – odcień, nasycenie i jasność są dzielone na 16 osi. Umożliwia to delikatne regulacje i dokładną ocenę każdego koloru w kadrze.

Pierwszy na świecie aparat typu bridge camera z funkcją 4K
Za sprawą aparatu LUMIX DMC-FZ1000 firma Panasonic w jeszcze większym stopniu zaciera granice między fotografią profesjonalną a wideografią. Zdumiewające możliwości rejestrowania w rozdzielczości 4K są po raz pierwszy dostępne w aparacie typu bridge camera i pozwalają na tworzenie realistycznych i pełnych głębi światów filmowych, przepełnionych szczegółami i nasyconych prawdziwymi kolorami. Dzięki dodatkowym opcjom nagrywania w rozdzielczości Full HD i VGA użytkownik dysponuje ponadto ustawieniem wideo odpowiednim do każdej sytuacji.

Firma Panasonic przedefiniowała aparat kompaktowy i stworzyła pierwsze tego typu urządzenie z możliwością nagrywania wideo 4K, czyli w rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Połączenie 4K (QFHD 4K: 3840x2160, do 25 kl./s (PAL) w MP4), dużego czujnika i jasnego obiektywu LEICA pozwala osiągnąć jakość wideo, którą trzeba ujrzeć, by móc w nią uwierzyć. Niezależnie od tego, czy treść jest przeglądana na ekranie 4K, czy Full HD, funkcja rejestracji wideo 4K aparatu LUMIX DMC-FZ1000 sprawia, że każdy szczegół jest niezwykle dokładny, a każdy kolor bardziej autentyczny. Aparat wyposażony jest również w opcje rejestrowania wideo w wielu wysokiej jakości formatach – w tym MP4 i AVCHD – dzięki czemu aspirujący filmowcy mogą szybciej i wygodniej przesyłać, edytować i oglądać swoje nagrania. Co więcej, istnieje też możliwość robienia zdjęć z zarejestrowanego materiału 4K, tworząc obrazy 4K pełne szczegółów i głębi.
Szybkie wideo Full HD

Oprócz ciągłej, 30-minutowej rejestracji w rozdzielczości 4K2 funkcja szybkiego wideo w aparacie LUMIX DMC-FZ1000 pozwala rejestrować materiał Full HD z szybkością 100 kl./s (PAL), tworząc tym samym film o wyjątkowej płynności.

Płynne zoomowanie zapewniające bezproblemową rejestrację wideo

Aparat LUMIX DMC-FZ1000 ma kilka funkcji, które pozwalają rejestrować najlepszej jakości wideo bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów. Połączenie hybrydowej 5-osiowej optycznej stabilizacji obraz3, wskaźnika poziomu i łatwego w użyciu pierścienia powiększenia umożliwia pozbawione drgań nagrywanie filmów z przeciwdziałaniem ruchom dłoni i w większości sytuacji, eliminację konieczności stosowania nieporęcznych statywów.

Niezrównana łatwość użytkowania, tworzenia i kontroli
Dzięki wysokiej jakości i solidnej konstrukcji, którą podkreśla obiektyw LEICA o dużej średnicy, jak również wielu funkcjom zarówno AF, jak i kreatywnym zaprojektowanym w celu zapewnienia niezrównanej użyteczności i szybkości reakcji najnowszy aparat LUMIX o stałym obiektywie jest doskonałym towarzyszem podczas każdej przygody.

Szybszy i bardziej precyzyjny autofocus
Nowa, poprawiona funkcja AF wspomagana przez układ silnika i technologię Depth from Defocus firmy Panasonic sprawia, że aparat osiąga prędkość fokusu większą o 275% niż w przypadku modelu LUMIX DMC-FZ200 i większości konwencjonalnych aparatów typu bridge camera. Za sprawą fokusu 0,09 s w trybie szerokokątnym i 0,174 w trybie teleobiektywu podczas korzystania z wizjera możliwe jest rejestrowanie z niezrównaną dokładnością i precyzją nawet najszybciej poruszających się obiektów. Aparat LUMIX DMC-FZ1000 wyposażony jest również w tryb szybkiego fotografowania seryjnego, który zapewnia niezliczone okazje do fotografowania doskonałych obrazów natury w każdej sekundzie.

Zademonstruj swoją kreatywność
Zestaw filtrów pobudza twórczość fotografa, dzięki czemu użytkownicy mogą zapewnić swoim kreacjom specjalne wykończenie. LUMIX DMC-FZ1000 wyposażony jest w 22 różne filtry5, od sepii i High Dynamic po Soft Focus czy efekt miniatury. Po zrobieniu doskonałego zdjęcia aparat oferuje ponadto różne opcje łączności pozwalające na przesłanie zdjęcia znajomym i rodzinie. Co więcej, LUMIX DMC-FZ1000 integruje się z Wi-Fi za pomocą technologii NFC, zapewniając najbardziej elastyczne możliwości zarówno fotografowania, jak i natychmiastowego udostępniania obrazu, nawet z dala od domu. Za pomocą smartfona lub tabletu użytkownik może też zdalnie rejestrować obrazy i filmy, jak również dostosowywać zoom, fokus, przysłonę i ekspozycję.
Źródło: Panasonic
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Kolejny aparat z 4K :) Ciekawe jaka cena?
2014-06-16 14:54
~Makol
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: