GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Pionierska aplikacja na telewizory Samsung UHD

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-12 16:35 - czytano: 886 razy - dodaj komentarz
Pionierska aplikacja na telewizory Samsung UHDRynek telewizorów w 2014 roku zdecydowanie stoi pod znakiem rozdzielczości Ultra High Definition. Mamy już sprzęt, ale co z treściami w tej jakości? – zapytają niektórzy. Firma Samsung, posiadająca najszerszą ofertę telewizorów UHD wraz z Partnerami: INSYS, Strefą VOD oraz Kino Świat, największym polskim dystrybutorem filmowym dostarczają odpowiedzi. Wspólnie stworzona aplikacja Strefa VOD UHD jest pionierskim rozwiązaniem w skali europejskiej – dostarcza ekskluzywne treści w
REKLAMA
Strefa VOD UHD
Samsung
rozdzielczości 4K na telewizory Samsung Smart TV UHD.

Gdy tylko na rynku pojawiły się pierwsze telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, wraz z nimi padały pytania o potencjalne źródła materiałów 4K. Samsung wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na treści w tej zachwycającej jakości oraz rosnącej popularności telewizorów UHD. Strefa VOD UHD, aplikacja dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku umożliwi wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840x2160) już przyłączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Pojawienie się tej aplikacji jest wydarzeniem przełomowym w Europie. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna będzie lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.

Kolekcja filmów w aplikacji Strefa VOD UHD będzie dostępna do 31 maja 2015 roku. Już na starcie aplikacji znajdzie się w jej bazie 12 filmów w najwyższej rozdzielczości 4K. Będą to głośne tytuły – zarówno polskie, jak i światowe hity. Wśród nich pojawią się takie filmy jak Pod mocnym aniołem w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, Biegnij chłopcze, biegnij w reżyserii laureata Oscara® Pepe Danquarta, głośny norweski kryminał Łowcy głów czy Inkarnacja – horror ze słynną Julianne Moore w roli głównej.

Strefa VOD to legalna, nowoczesna wypożyczalnia filmów online. Entuzjaści kina znajdą na tej platformie produkcje kina światowego, bajki dla dzieci, jak również uznaną przez krytykę klasykę filmową. Strefa VOD bierze udział w programie „Legalne źródło” aktywnie wspierając działania fundacji „Legalna Kultura” walczącej z problemem piractwa w sieci.

Kino Świat jest dystrybutorem niezależnym i zajmuje się dystrybucją filmów na wszystkich polach eksploatacji: w kinach, na nośnikach DVD, oraz sprzedażą praw Video on Demand i praw telewizyjnych, zarówno Pay TV, jak i Free TV. Firma zaangażowana jest także w koprodukcję filmów fabularnych oraz kreację i promocję projektów filmowych oraz kulturalnych.

INSYS jest liderem w branży video online w Polsce. Firma kompleksowo tworzy portale video, telewizje internetowe i aplikacje VOD na każdy ekran i platformę. Flagowym produktem INSYS jest platforma video InsysPlay.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: