GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Google Campus w Warszawie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-05 15:14 - czytano: 1001 razy - dodaj komentarz
Google Campus w WarszawieStart-upowa społeczność w Polsce dynamicznie się rozwija. Dowód? W 2015 roku w Warszawie uruchomiony ma zostać trzeci na świecie Google Campus. Tą wiadomość ogłosił wczoraj Eric Schmidt, prezes rady dyrektorów Google. Schmidt przyleciał do Polski w ramach obchodów 25- lecia wolności, rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w naszym kraju. Spotkał się on z premierem Donaldem Tuskiem. Właśnie podczas tego spotkania omówiony został plan uruchomienia w stolicy Google Campus.
REKLAMA
Czym jest Google Campus?
Najprościej rzecz ujmując to wielkie centrum dla start- upów technologicznych. Wielkie zarówno pod względem powierzchni, jak też w przenośni- w odniesieniu do wiążących się z nim szans. Nie wiadomo w prawdzie nic na temat szczegółów Google Campusu w Warszawie, ten zlokalizowany w Londynie ma jednak aż 20 tysięcy metrów kwadratowych. Ilość jego członków, licząc od początku powstania, podawana jest w dziesiątkach tysięcy osób. Google Campus to specjalnie zaaranżowana przestrzeń umożliwiająca rozwój i wzmacnianie ekosystemu start- upów. To miejsce pracy, spotkań z mentorami, szkoleń i konferencji. W londyńskim kampusie do tej pory odbyło się sporo ponad tysiąc tego rodzaju wydarzeń.

- Campus w Warszawie nie jest oczywiście początkiem obecności Google w Polsce. W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu znajdują się biura Google. W styczniu ubiegłego roku gigant uruchomił w Krakowie program Google for Entrepreneurs. Amerykańska firma współpracuje również od niedawna z Uniwersytetem Warszawskim. Googole Campus w Polsce będzie trzecim po Londynie i Tel Avivie tego rodzaju miejscem na świecie. To dowód, że amerykański gigant obecny w Polsce już od ośmiu lat, chce się w naszym kraju dalej rozwijać – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.

Warto dodać, że Google Campus w Warszawie jest elementem programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Europie Środkowo- Wschodniej.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: