GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

UKE: Decyzja ws. oferty SOR na wniosek Orange

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-30 16:58 - czytano: 1568 razy - dodaj komentarz
UKE: Decyzja ws. oferty SOR na wniosek OrangeW dniu 26 maja 2014 r. Prezes UKE, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, wszczętego na wniosek Orange Polska S.A. wydał częściową decyzję zatwierdzającą zmianę „Oferty ramowej określającej ramowe warunki dostępu telekomunikacyjnego w zakresie rozpoczynania i zakańczania połączeń, hurtowego dostępu do sieci TP, dostępu do łączy abonenckich w sposób zapewniający dostęp pełny lub współdzielony oraz dostępu do łączy abonenckich poprzez węzły sieci telekomunikacyjnej
REKLAMA
 na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych”.

Powyższa oferta zatwierdzona została decyzją Prezesa UKE z dnia 29 września 2010 r., następnie zmieniona decyzjami Prezesa UKE: z dnia 5 kwietnia 2011 r., z dnia 4 października 2011 r. oraz z dnia 3 marca 2014 r., w zakresie usług o podwyższonej opłacie, udostępnianych w ramach usługi WLR.

Prezes UKE wskazuje, że wprowadzone niniejszą decyzją zmiany do Oferty SOR mają charakter zdecydowanie prokonsumencki i stanowią odpowiednią reakcję na pojawiające się nieprawidłowości na rynku świadczenia usług o podwyższonej opłacie. Niniejszą decyzją Prezes UKE szczegółowo ustalił obowiązki podmiotów świadczących usługę o podwyższonej opłacie.

Decyzja  stanowi uzupełnienie decyzji Prezesa UKE z dnia 3 marca 2014 r. w sprawie zmiany Oferty SOR w zakresie usług informacyjno-zleceniowych. Tym samym sprawa z wniosku Orange Polska z dnia 31 stycznia 2012 r. w sprawie zmiany Oferty SOR w zakresie usług o podwyższonej opłacie i usług informacyjno-zleceniowych została rozstrzygnięta.

Przy podjęciu przedmiotowego rozstrzygnięcia Prezes UKE przeanalizował wszystkie zgromadzone materiały dotyczące niniejszej sprawy i uznał, że zatwierdzona zmiana Oferty SOR spełnia aktualne oczekiwania rynku telekomunikacyjnego. Przyczyni się również do zwiększenia uprawnień abonentów usługi WLR, przez co w pośredni sposób pozytywnie wpłynie na zwiększenie poziomu konkurencyjności a w szczególności na jakość świadczonych usług telekomunikacyjnych.

Projekt decyzji był poddany konsultacjom krajowym oraz notyfikowany Komisji Europejskiej, BEREC i organom regulacyjnym innych państw członkowskich.
Źródło: UKE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: