GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

10 lat VPN MPLS od Exatel

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-28 16:47 - czytano: 572 razy - dodaj komentarz
10 lat VPN MPLS od ExatelMija 10 lat, odkąd firma Exatel wprowadziła do swojej oferty usługę VPN MPLS, polegającą na budowaniu sieci VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) w oparciu o technologię MPLS (Multiprotocol Label Switching). Usługa oferowana przez Exatel przedsiębiorstwom oraz instytucjom, zapewnia komunikację pomiędzy ich rozproszonymi geograficznie jednostkami i oddziałami, zarówno w kraju, jak i zagranicą.
REKLAMA
VPN MPLS umożliwia efektywne korzystanie przez użytkowników z usług i aplikacji oraz wyeliminowanie przerw w dostępie do centralnych zasobów danych.

Rozwiązanie zapewnia podział ruchu na klasy, co przekłada się na unikanie przeciążenia i daje gwarancję poprawnego działania aplikacji. Ponadto wartości parametrów jakościowych takich jak opóźnienie pakietów, zmienność opóźnienia czy procent utraty pakietów są gwarantowane w ramach umowy SLA.Usługa VPN stanowi doskonałą bazę do świadczenia   dostępu do Internetu i zaawansowanych usług głosowych w modelu dopasowanym do specyficznych potrzeb klienta: różnych wymagań jakościowych, wykorzystywanych aplikacji, usług czy systemów biznesowych, jak również dostępnych środków finansowych.

Exatel był jednym z pierwszych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, który zaproponował rozwiązanie VPN MPLS. Firma realizuje tę usługę w oparciu o własną, drugą pod względem wielkości w kraju sieć w technologii IP MPLS.

Dziś VPN to w firmach standard – zwłaszcza ostatnio, kiedy na znaczeniu zyskuje telepraca. Rozwiązania oparte na VPN stosowane są np. w sieciach korporacyjnych firm, których zdalni użytkownicy pracują ze swoich domów na niezabezpieczonych łączach. Dzięki usłudze mają dostęp do wszystkich zasobów (poczty korporacyjnej, dokumentów czy aplikacji) tak samo, jak pracownicy w siedzibie spółki, bez obawy o bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Wśród klientów Exatel korzystających z usługi VPN MPLS od momentu wprowadzenia usługi znajdują się banki, koncerny energetyczne oraz instytucje publiczne.

Exatel to wiodący operator telekomunikacyjny w Polsce, dostarczający rozwiązania dla firm (również małych i średnich) oraz administracji publicznej. Jest spółką należącą do Grupy Kapitałowej PGE - największego w Polsce przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Oferta firmy obejmuje usługi operatorskie, a także hosting i kolokację. Przez sieć Exatel  przechodzi ponad 3 miliardy minut rocznie. Exatel dysponuje najkrótszą drogą optyczną łączącą strategiczny europejski punkt wymiany ruchu we Frankfurcie nad Menem z Moskwą. Dzięki temu może zapewnić najmniejsze opóźnienia czasowe w przesyłaniu pakietów danych. Firma posiada również własne data center, a jako operator oferuje usługi transmisji danych, a więc kompleksowe rozwiązanie, gwarantujące najwyższy standard obsługi. Ma również portfolio usług w chmurze, pozwalających na ograniczenie kosztów IT dla firm.  Atuty konkurencyjnych rozwiązań Exatel to pojemność sieci, szybkość transferu i dostępność usług.
Źródło: Exatel
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: