GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson i Telstra po raz pierwszy na świecie dokonały przesłania danych z prędkością 450Mbps

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-22 16:18 - czytano: 969 razy - dodaj komentarz
Ericsson i Telstra po raz pierwszy na świecie dokonały przesłania danych z prędkością 450Mbps Ericsson i Telstra po raz pierwszy dokonałyy przesłania danych w funkcjonującej sieci z prędkością 450 Mbps. Była to próbna demonstracja przeprowadzona w celu pokazania, z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE za pomocą stworzonego przez Ericsson oprogramowania LTE-Advanced Carrier Aggregation w zaawansowanej sieci komórkowej.
REKLAMA
Prędkość pobierania została uzyskana poprzez wykorzystanie spektrum 60 MHz przy częstotliwości nośnej 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 1800 MHz oraz dwóm częstotliwościom nośnym 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 2600 MHz. Wykorzystano też najnowsze urządzenia LTE z tzw. kategorii 9 (dostarczone przez Aeroflex) w ramach wspomagania zaawansowanego ekosystemu urządzeń przez Ericsson.

Mike Wright, dyrektor zarządzający ds. sieci w Telstra Group, powiedział: - Tego typu próbne demonstracje technologii stanowią ważny krok w przygotowywaniu sieci do użytku. Telstra we współpracy z Ericsson w dalszym ciągu angażuje się w proces udoskonalania sieci komórkowych, aby móc sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu naszych klientów na bezprzewodowe przesyłanie danych. W grudniu 2013 r. wspólnie z Ericsson zademonstrowaliśmy przesyłanie dane z prędkością 300 Mbps, a po zaledwie pięciu miesiącach od tego czasu dokonujemy udanej próby z prędkością 450 Mbps. Zapotrzebowanie na urządzenia obsługiwane przez technologię LTE-A rośnie, a takie próby zaawansowanej technologii jak ta są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość i zdolność do zapewniania najbardziej niezawodnych prędkości przesyłania danych w sieci oraz wrażeń dla klientów.

Wraz ze wzrostem ruchu LTE operatorzy szukają technologii, które w największym stopniu wykorzystywałyby dostępne spektrum, a technologia agregacji częstotliwości odgrywa tu rolę kluczową. Ponadto wdrażanie zaawansowanych sieci wspiera innowacje biznesowe i rozwój naszego społeczeństwa sieciowego. Obecnie widzimy, że użytkownicy sieci komórkowych coraz częściej korzystają z usług transmisji szerokopasmowej w codziennym życiu. Bardziej zaawansowane sieci będą sprzyjać większej innowacyjności.

Thomas Norén, szef działu produktów radiowych Ericsson, powiedział: - W kontekście udanej demonstracji trzyelementowej funkcji agregacji częstotliwości LTE-A w sieci i ciągłego rozwoju urządzeń, czołowi operatorzy muszą dbać o to, aby sieć nadążała za rozwojem technologii LTE-A. Ścisła współpraca technologiczna Ericsson z Telstra zaowocowała kolejnym przełomowym osiągnięciem technologicznym w światowej skali.

Poprzez połączenie trzech częstotliwości nośnych 20 MHz w standardzie LTE operatorzy mogą zapewnić abonentom przepustowość, która w idealnych warunkach sięga 450 Mbps.

- Aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie użytkownika, Ericsson cały czas na bieżąco testuje interoperacyjność urządzeń i aplikacji u światowych producentów chipsetów i urządzeń i zamierza robić to dalej w miarę ewolucji ekosystemu agregacji częstotliwości - dodał Norén.

Ericsson jest liderem rynku w zakresie LTE. Obecnie sieci Ericsson obsługują 50 procent światowego ruchu smartfonów LTE, co jest wynikiem ponad dwukrotnie większym niż u naszego najgroźniejszego konkurenta. Ponadto Ericsson obsługuje pierwsze dwie uruchomione komercyjnie na świecie zaawansowane sieci agregacji częstotliwości (Carrier Aggregation) LTE w Korei Południowej. Ericsson zawarła dotychczas ponad 190 umów handlowych o świadczenie usług LTE i Evolved Packet Core w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach, z czego ponad 140 sieci zostało już komercyjnie uruchomionych. Ericsson jest dziś obecna na wszystkich rynkach LTE o dużym natężeniu ruchu, m.in. w USA, Japonii, Korei Płd., Australii i Kanadzie, a jej usługi wybrało 10 czołowych operatorów LTE zgodnie ze światowym rankingiem subskrypcji LTE. Przewidujemy, że będziemy posiadać 25% wszystkich istotnych patentów w zakresie LTE zarówno w trybie TDD, jak i FDD, a ponadto obsługujemy zwykły sprzęt i oprogramowanie dla systemów FDD i TDD, zapewniając operatorom maksymalną elastyczność przy wdrażaniu tych systemów.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: