GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Kaspersky Lab przedstawia statystyki w czasie rzeczywistym

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-21 17:55 - czytano: 391 razy - dodaj komentarz
Kaspersky Lab przedstawia statystyki w czasie rzeczywistymKaspersky Lab udostępnia obszerne, unikatowe dane statystyczne, które pokazują w czasie rzeczywistym obraz cyberświata i jego mieszkańców. Nowy bezpłatny portal firmy – kaspersky-cyberstat.com - gromadzi informacje statystyczne z całego świata dotyczące aktywności użytkowników w sieci, wykorzystywanych przez nich urządzeń i zagrożeń, na jakie są narażeni.
REKLAMA
Portal kaspersky-cyberstat.com kładzie szczególny nacisk na cyberzagrożenia: jakie szkodliwe oprogramowanie jest obecnie najaktywniejsze i jaką szkodę może wyrządzić użytkownikom oraz ich urządzeniom. Portal prezentuje rankingi najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń online, listy państw najczęściej atakowanych w ciągu minionego miesiąca oraz liczbę różnych próbek szkodliwego oprogramowania, które zostały wykryte w bieżącym dniu.

Aby obraz był pełny, dane dotyczące cyberzagrożeń są uzupełniane informacjami statystycznymi dotyczącymi łącznej liczby użytkowników sieci na całym świecie, w tym użytkowników, którzy dopiero niedawno odkryli internet. Osoby odwiedzające ten nowy zasób będą mogły zobaczyć, ile e-maili wysłano w zeszłym roku na całym świecie, napisano postów na blogach lub tweetów w ciągu ostatnich 24 godzin, sprzedano nowych telefonów komórkowych, zhakowano stron itd.

- Liczba użytkowników internetu rośnie z każdym dniem, podobnie jak liczba urządzeń i – niestety – liczba oraz różnorodność cyberzagrożeń. Tylko w naszych ‘kolekcjach’ liczba szkodliwych aplikacji mobilnych przekracza 11 milionów – powiedział Siergiej Nowikow, zastępca dyrektora Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT), Kaspersky Lab. - Tworząc dokładny obraz cyberświata przy użyciu naszych własnych danych statystycznych oraz informacji pochodzących od osób trzecich, próbowaliśmy pokazać, że cyberprzestrzeń rozrasta się w niewiarygodnie szybkim tempie, co stwarza nie tylko wspaniałe możliwości, ale również nowe zagrożenia.  

Prezentowane w portalu dane statystyczne pochodzą częściowo z opartej na chmurze sieci Kaspersky Security Network, która dostarcza informacje w czasie rzeczywistym dotyczące nowych zagrożeń wykrytych przez produkty firmy Kaspersky Lab, częściowo natomiast z innych źródeł, w szczególności z internetowych serwisów statystycznych worldometers.info i realityclock.com.    

Informacje dotyczące nowych cyberzagrożeń są przetwarzane przez zlokalizowanych na całym świecie analityków antywirusowych Kaspersky Lab. Pracując w różnych strefach czasowych, eksperci ci zapewniają nieustanne skanowanie sieci w celu wykrycia nowego szkodliwego oprogramowania. Nowo wykryte zagrożenia są natychmiast dodawane do antywirusowych baz danych wszystkich produktów firmy Kaspersky Lab. Oprócz portalu statystycznego Kaspersky Lab uruchomił ostatnio interaktywną mapę cyberzagrożeń – serwis internetowy, który obrazuje w czasie rzeczywistym cyberincydenty na całym świecie.     

Wersja polskojęzyczna portalu kaspersky-cyberstat.com zostanie uruchomiona już wkrótce.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: