GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

System Ratownictwa w sieci Plus GSM

Dodał: TK - opublikowano: 2003-07-08 10:00 - czytano: 1671 razy - dodaj komentarz
Plus GSM uruchomił Zintegrowany System Ratownictwa. Kluczowym elementem systemu są dwa numery telefonów alarmowych, pod które można zgłaszać wypadki w górach i nad wodą. Numery przeznaczone są dla osób, które w danym momencie potrzebują pomocy, jak też dla osób zgłaszających wypadki lub proszących o pomoc dla innych poszkodowanych.
REKLAMA

Wdrożenie tych rozwiązań pozwoli na usprawnienie pracy ratowników oraz przede wszystkim na znaczne skrócenie czasu podjęcie przez nich interwencji. Wodny numer ratunkowy to 601 100 100. Górski numer ratunkowy to 601 100 300.

Połączenia wykonywane z sieci Plus GSM na wodny numer ratunkowy 601 100 100 są automatycznie przekierowywane w zależności od lokalizacji osoby dzwoniącej i trafiają do grupy ratowników WOPR działającej na danym terenie.

Natomiast połączenia z sieci Plus GSM, których nie można zlokalizować w obszarze działania serwisu, a także wszystkie połączenia z innych sieci, trafiają bezpośrednio do centrum WOPR w Sopocie, skąd są przez dyspozytora kierowane do odpowiednich jednostek WOPR w terenie.

Połączenia wykonywane z sieci Plus GSM na górski numer ratunkowy 601 100 300 są automatycznie przekierowywane w zależności od lokalizacji osoby dzwoniącej i trafiają do grupy ratowników GOPR lub TOPR działającej na danym terenie.

Połączenia z sieci Plus GSM, których nie można zlokalizować w obszarze działania serwisu, a także wszystkie połączenia z innych sieci, trafiają do systemu IVR (system automatycznej informacji głosowej).

Osoba dzwoniąca wybiera w systemie przy pomocy stosownej opcji obszar górski na którym się znajduje. W zależności od wyboru obszaru, połączenie zostaje przekierowane pod określony numer docelowy grupy ratowników górskich działających na wybranym terenie.

Numery ratownicze są dostępne ze wszystkich sieci, a w sieci Plus GSM - dla Abonentów Plus GSM i użytkowników Simplus - są także bezpłatne.

Źródło: Plus GSM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: