GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson finalizuje przejęcie Red Bee Media

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-16 16:38 - czytano: 455 razy - dodaj komentarz
Ericsson finalizuje przejęcie Red Bee MediaEricsson sfinalizował przejęcie Red Bee Media – czołowej spółki świadczącej usługi medialne z siedzibą w Wlk. Brytanii od Creative Broadcast Services Holdings – jednostki kontrolowanej przez Macquarie Advanced Investment Partners, L.P. Ericsson ogłosiła zamiar przejęcia Red Bee Media w dniu 1 lipca 2013 r., a brytyjski urząd ds. ochrony konkurencji (Competition Commission) formalnie zatwierdził przejęcie w dniu 27 marca 2014 r.
REKLAMA
Ericsson liczy na owocną współpracę z dużą liczbą prestiżowych klientów Red Media świadczących usługi nadawcze, w tym m.in. BBC, BSkyB, BT Sport, Canal Digital, Channel 4, EE, UKTV, UPC i Virgin Media.

Dodatkowo spółka Ericsson pozyskała 1.500 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a także obiekty do prowadzenia działań i usług medialnych w Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Australii. Wzmocni to dodatkowo obszar działalności Ericsson w zakresie usług nadawczych, który powstał w 2007 r. wraz z zawarciem pierwszej umowy o usługi nadawcze z C More (wcześniej Canal+) w regionie nordyckim.

Magnus Mandersson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor oddziału usług globalnych w Ericsson, oświadczył: - Z wielką radością witamy nowych pracowników; jesteśmy pewni, że pomogą nam podnieść na wyższy poziom naszą działalność dotyczącą usług nadawczych i sprawić, że zaistniejemy globalnie na szerszą skalę. Obecnie mamy ponad 5000 pracowników w Wlk. Brytanii (blisko 1/3 z nich pracuje w usługach nadawczych). W rezultacie to Wlk. Brytania jest najważniejszym globalnym węzłem medialnym dla Ericsson.

Codziennie na wszystkich kontynentach ludzie oglądają programy telewizyjne przygotowane, kierowane i nadawane przez Ericsson.

Ericsson może pochwalić się znaczącym dorobkiem na globalnym rynku telewizyjnym i medialnym; w Wlk. Brytanii zapoczątkowała ona technologie kompresji wideo, które stymulują proces cyfryzacji telewizji na całym świecie i zapewniają widzom nowe doświadczenia związane z oglądaniem, jak np. HDTV, TV Anywhere czy UHDTV. Strategia Ericsson w zakresie telewizji i mediów polega na wspieraniu właścicieli treści, nadawców i dostawców usług telewizyjnych w ciągłym zaspokajaniu popytu odbiorców na możliwość śledzenia obrazu na każdym urządzeniu, w dowolnym czasie i miejscu. Ostatnio Ericsson przedstawiła swoją wizję przyszłej telewizji w swoim opracowaniu „Media Vision 2020” (Wizja mediów w roku 2020).
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: