GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Premiera LG: telewizor 4K ULTRA HD już w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-15 17:57 - czytano: 1572 razy - dodaj komentarz
Premiera LG: telewizor 4K ULTRA HD już w PolsceFirma LG Electronics, jeden z głównych producentów innowacyjnych technologii w dziedzinie telewizorów, dąży do upowszechnienia obrazu o najwyższej jakości oraz rozdzielczości i wprowadza na polski rynek najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD 2014. Jest to kolejny etap dla LG w rozwoju technologii stosowanej przy produkcji matryc i kształtuje on znaczącą pozycję marki w tej dziedzinie. Najnowsza linia telewizorów 4K ULTRA HD - LG UB850V - uwzględnia modele w rozmiarach 49 oraz 55
REKLAMA
LG
LG
cali, jak również 65 cali. przewidziane w II połowie roku, które oferują widzom wyjątkową jakość i szczegółowość obrazu, czterokrotnie większą liczbę pikseli niż przy rozdzielczości FULL HD oraz pełną gamę bogactwa kolorów i odwzorowania detali.

- LG nie tylko na świecie, ale również w Polsce, dąży do spopularyzowania technologii 4K i dostarczenia najwyższej jakości obrazu użytkownikom, dlatego nasza strategia zakłada większą dostępność oraz dostosowanie cen do realiów i możliwości polskiego konsumenta.  Tym sposobem LG już teraz jako globalny producent TV  jest w stanie dostarczyć lokalnym odbiorcom najwyższej jakości technologię 4K na osiągalnym poziomie cenowym. - mówi Zbigniew Zduleczny, dyrektor sprzedaży w dziale Home Entertainment, LG Electronics Polska.

Praca w wymiarze ULTRA HD
LG udowadnia polskim konsumentom, że innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla użytkowników, którzy wcale nie muszą być specjalistami w obszarze nowych technologii.
Aby pokazać, jak nowoczesne rozwiązania pomagają w ich życiu i pracy, firma przeprowadziła wyjątkowy eksperyment. Pierwszymi polskimi testerami linii LG Smart TV 4K ULTRA HD (model 55 UB850V) byli zwykli użytkownicy, którzy na co dzień nie obcują z technologią telewizorów.

W telewizorach LG 4K Ultra HD wykorzystane są najnowsze generacje matryc IPS, skonstruowane specjalnie pod kątem reprodukcji szczegółów obrazu w rozdzielczości 4K, odwzorowania kolorów oraz zapewnienia szerokiego kąta widzenia. Dodatkowo, obraz jest wyjątkowo stabilny przy prezentacji scen zarówno dynamicznych, jak i statycznych.

Nieskazitelna jakość przekazu oraz wierne odwzorowanie detali przez wyświetlacze ULTRA HD okazały się niezastąpione w pracy pasjonata fotografii i podróżnika - Jacka Boneckiego oraz autorki jednego z popularnych blogów kulinarnych „Dorota Smakuje”. - Jakość zdjęć to połowa sukcesu wpisu na blogu kulinarnym” – mówi blogerka. „Do tej pory pracowałam ze zwykłym monitorem, a końcowy efekt zdjęć był poprzedzony drobiazgową obróbką. Po wyświetleniu zdjęć na telewizorze LG 4K ULTRA HD byłam zaskoczona – jakakolwiek poprawa fotografii była zbędna, telewizor uwydatnił wszystkie detale obrazu oraz wyrazistość kolorów, a rezultat był niesamowity. – mówi Dorota Wdowińska – Rozbicka.

Nowa linia telewizorów 4K ULTRA HD od LG to nie tylko nieskazitelna jakość obrazu, ale również wierne odwzorowanie szczegółów wyświetlanej zawartości. - Moja praca jest uzależniona od jakości wyświetlaczy, na których prezentowane są fotografie – mówi fotograf, Jacek Bonecki. - 55-calowy telewizor jest fantastyczną witryną do oglądania zdjęć. Mam ogromna radość, mogąc oglądać swoje prace  jak wielki obraz w galerii. Rozdzielczość pozwala cieszyć się widokiem nawet z bardzo bliskiej odległości. Zamiast liczyć piksele, delektuję się fakturą sfotografowanych detali. Po włączeniu trybu 3D moje fotografie ożyły. Stare zdjęcia oglądam tak, jakbym je widział po raz pierwszy. Co więcej, LG Smart TV pozwala mi w dowolnym momencie łączyć się za pośrednictwem internetu z moim archiwum fotograficznym. Dzięki temu ten telewizor służy nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i to w najwygodniejszej pozycji; kiedy siedzę na swojej kanapie.

Fotograf docenił również zalety telewizora związane z matrycą IPS oraz  rozdzielczością 4K:
- Matryca IPS jest mi znana z profesjonalnych monitorów graficznych na jakich pracuje na co dzień. Dlatego oglądając swoje zdjęcia na telewizorze 4K Ultra HD jestem w pełni usatysfakcjonowany. Kolor  i kontrast niezależnie od kąta patrzenia są bardzo naturalne. Natomiast rozdzielczość pozwala precyzyjnie ocenić definicję obrazu.- mówi Bonecki.

Zastosowane w urządzeniach LG panele ULTRA IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pozwalają dostrzec więcej szczegółów obrazu, zapewniają lepsze odwzorowanie barw oraz szeroki kąt widzenia.

Zastosowany procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine Pro konwertuje materiały o rozdzielczości SD, HD lub Full HD, zapewniając jakość zbliżoną do 4K oraz ściśle współpracuje z algorytmem Super Resolution Algorithm, niwelującym zniekształcenia obrazu.

Wszystkie telewizory LG 4K ULTRA HD z linii 2014 posiadają wbudowany kodek HEVC, pozwalający na odtwarzanie materiałów 4K z dowolnego nośnika, również poprzez porty USB, LAN, HDMI 2.0 z zachowaniem pełnej płynności obrazu.

Głębia wrażeń 3D w najwyższej rozdzielczości ULTRA HD
W najnowszej linii telewizorów ULTRA HD zastosowano technologię 4K 3D+  oferująca zupełnie nową jakość i wrażenia wizualne. Połączenie 4 krotnie wyższej rozdzielczości Ultra HD z komfortową i bezpieczną dla oczu technologią polaryzacyjną oraz jasnym i klarownym obrazem uzyskanym dzięki matrycy IPS, pozwala na uzyskanie niemożliwego wcześniej realizmu wrażeń i głębi 3D.

Dodatkowe wrażenia wzrokowe zapewnia unikalny upscaler 4K 3D, zwiększający rozdzielczość zwykłego materiału Full HD do zbliżonej do 4K oraz gwarantujący uzyskanie głębi efektów 3D, niemożliwych do uzyskania innymi technologiami.

Ponadto, LG zastosowało wyjątkową funkcję kontroli głębi 3D, która pozwala na łatwe regulowanie efektu stereoskopowego. Telewizory 4K ULTRA HD z oferty na rok 2014 są także wyposażone w skuteczną funkcję konwersji 2D do 3D, pozwalającą cieszyć się zadowalającym efektem głębi 3D nawet z materiałów HD.

Format 4K Ultra HD zwiększa dostępność
Na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, firma LG odgrywa kluczową rolę w szybkim upowszechnianiu formatu 4K Ultra HD. Aby zapewnić dostępność treści 4K w bliskiej przyszłości, nawiązała współpracę z ogólnoświatowymi dostawcami treści, takimi jak FOX, czy Netflix, a także ściśle współpracuje z nadawcami telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej.

Dzięki temu, iż telewizory LG 4K ULTRA HD są wyposażone w wbudowany dekoder 4K HEVC 60p oraz interfejs HDMI 2.0, dlatego gwarantują użytkownikom możliwość oglądania treści 4K również przesyłanych strumieniowo oraz odtwarzanych przez inne urządzenia, gdy tylko zostaną udostępnione odpowiednie materiały.

LG 4K ULTRA HD jest Smart
W najnowszych telewizorach 4K ULTRA HD z linii UB850V firma LG zastosowała rewolucyjny system webOS, który pozwala na łatwe i optymalne korzystanie z funkcji Smart TV. Prostota obsługi systemu sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a nawet pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo. WebOS zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie. W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą łatwo przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści.

Sugerowane ceny detaliczne
 • 49UB850V – cena 5499 zł (model dostępny w sklepach Media Markt i Saturn)
 • 55UB850V – cena od 7728 zł
Źródło: LG
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: