GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson mianuje Rimę Qureshi dyrektorem ds. strategii

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-15 17:20 - czytano: 863 razy - dodaj komentarz
Ericsson mianuje Rimę Qureshi dyrektorem ds. strategiiEricsson mianuje Rimę Qureshi dyrektorem ds. strategii dla Grupy Ericsson, w której będzie ona również kierować strategią i działalnością spółki w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Ponadto będzie pełnić funkcję prezesa oddziału modemów. Rima Qureshi jest starszym wiceprezesem oraz członkiem zespołu kierowniczego Ericsson od 2010 r. dołączyła do Ericsson w 1993 r.; przed kierowaniem oddziałem systemów mobilnych CDMA pełniła funkcje kierownicze w działach badań i rozwoju
REKLAMA
sprzedaży i usług, włącznie z zarządzaniem globalnymi centrami dostawy usług w Kanadzie, USA, Meksyku i Brazylii.

Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny Ericsson, oświadczył: - Jestem bardzo zadowolony z tej nominacji. Z racji swojego wszechstronnego doświadczenia w kierowaniu operacjami biznesowymi oraz fuzjami i przejęciami, jak również istotnych osiągnięć w zakresie rozwoju i realizacji strategii, Rima jest idealną osobą na to stanowisko. Rima skutecznie zarządzała integracją aktywów CDMA i LTE dla byłej spółki Nortel Network Corporation oraz kierowała oddziałem systemów mobilnych CDMA w latach 2010-2012.


Nowa dyrektor oświadczyła:  - Dla branży jest to czas szybkiej transformacji i nie potrafię sobie wyobrazić lepszego okresu niż ten na kierowanie rozwojem strategii Grupy Ericsson. Jednocześnie liczę na ścisłą współpracę z zespołem w oddziale modemów, aby zapewnić nasze skuteczne działanie w oparciu o najbardziej zaawansowany w branży modem LTE.

Rima Qureshi dołączyła do Ericsson w 1993 r.; przed kierowaniem oddziałem systemów mobilnych CDMA pełniła funkcje kierownicze w działach badań i rozwoju, sprzedaży i usług, włącznie z zarządzaniem globalnymi centrami dostawy usług w Kanadzie, USA, Meksyku i Brazylii.

W kwietniu 2011 r. Qureshi została wybrana do zarządu MasterCard Worldwide ze względu na szerokie doświadczenie międzynarodowe i zmysł przedsiębiorczy. W kwietniu 2014 r. została nowym członkiem rady nadzorczej Wolters Kluwer – globalnego lidera w dziedzinie profesjonalnych usług informacyjnych.

Qureshi posiada tytuł licencjata w dziedzinie systemów informatycznych oraz tytuł MBA – oba z nich uzyskała na McGill University w Montrealu.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: