GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

WSA oddalił skargę Netii S.A.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-13 18:29 - czytano: 457 razy - dodaj komentarz
WSA oddalił skargę Netii S.A.Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Netii SA na postanowienie Prezesa UKE, w przedmiocie określenia terminu negocjacji ws. zmiany umowy o połączeniu sieci, zawartej pomiędzy Telekomunikacją Polską SA i Netią SA, w zakresie usług tranzytu w sieci Netii. W dniu 13 maja 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpoznał skargę Netii S.A. na postanowienie Prezesa UKE z dnia 18 września 2013 r. nr DHRT-WWM-6080-120/13 (7) w przedmiocie określenia terminu negocjacji w sprawie
REKLAMA
zmiany umowy o połączeniu sieci nr POS/K-1581 zawartej w dniu 30 czerwca 2007 r. pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. (obecnie Orange S.A.) i Netią S.A. w zakresie usług tranzytu w sieci Netii.

WSA oddalił skargę.

W ocenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skarga była bezzasadna i z tego powodu została oddalona.

Niezasadny okazał się zarzut naruszenia 27 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne (Pt) w zw. z art. 26 a Pt i 27 ust. 2 a Pt w zw. z art. 5 ust. 1 Dyrektywy 2002/19/WE (dyrektywa o dostępie). Netia twierdziła bowiem w toku postępowania, że usługa tranzytu nie mieści się w pojęciu dostępu telekomunikacyjnego w zakresie połączenia sieci oraz podnosiła, iż Prezes UKE nie może określić terminu zakończenia sieci bez uprzedniego nałożenia obowiązku dostępu. Sąd nie podzielił jednak powyższej argumentacji. Sąd zauważył, iż wniosek TP dotyczył zmiany umowy o połączeniu sieci. Zdaniem Sądu nie można wykonać tranzytu pomiędzy sieciami, które nie są połączone. Nadto Sąd wskazał, iż pojęcie tranzytu (połączenia sieci z zakresie tranzytu) jest pojęciem węższym od połączenia sieci. Sąd wskazał, iż przepis art. 27 ust. 1 Pt nie uzależnia uprawnienia z wystąpienia z wnioskiem o określenie terminu negocjacji od nałożenia obowiązku dostępu.

Wyrok nie jest prawomocny.
Źródło: UKE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: