GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Powstała encyklopedia o telefonii VoIP

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-30 13:30 - czytano: 1179 razy - dodaj komentarz
Z inicjatywy FreecoNet powstała pierwsza polska encyklopedia wiedzy o VoIP. Ma ona stanowić kompendium wiedzy o telefonii internetowej, a także służyć budowaniu społeczności jej użytkowników w Polsce.
REKLAMA
VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów - wolontariuszy Wikipedii, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.

„Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami – twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników – daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP. Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach” - mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.

Chcemy, by VoIPedia zachowała jak najbardziej obiektywny charakter, pomimo że my – jej twórcy – jesteśmy związani z projektem FreecoNet. Zachęcamy w związku z tym zainteresowanych do umieszczania na łamach VoIPedii artykułów o innych dostawcach telefonii internetowej z Polski i ze świata. Niech encyklopedia ta będzie kompendium wiedzy nie tylko o technologii VoIP, ale też o wszystkich operatorach VoIP i oferowanych przez nich rozwiązaniach” - dodaje Jan Wyrwiński.

Wszyscy zainteresowani lekturą i współtworzeniem VoIPowej encyklopedii, znajdą ją na stronie www.voipedia.pl.

Źódło: FreecoNet

  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: