GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nowe wideorejestratory MiVue

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-29 16:30 - czytano: 987 razy - dodaj komentarz
Nowe wideorejestratory MiVueMarka Mio przedstawia nowe wideorjestratory Mio MiVue. Seria 500 wzbogaci listę urządzeń firmy MiTAC o nowe modele wyposażone w takie funkcje jak: HDR, GPS i bazę fotoradarów z możliwością bezterminowej aktualizacji. Pierwsze egzemplarze trafią na polski rynek pod koniec kwietnia. Proponowana cena detaliczna dla serii zaczyna się od 459 PLN. Poprawiono wygląd wszystkich modeli serii i dla każdego z nich wprowadzono nowe funkcje. Nowe urządzenia mają kompaktowe obudowy, wykonane z
REKLAMA
Mio MiVue 528
MiTAC
wytrzymałych a zarazem lekkich materiałów.

Parametry nagrywania
Wszystkie modele MiVue serii 500 nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264. Z tego rozwiązania korzystają portale społecznościowe takie jak YouTube. Gwarantuje to bardzo wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Seria 500 wykorzystuje także technologię HDR.

- Wprowadzenie technologii HDR do wideorejestratorów Mio to odpowiedź na duże zainteresowanie naszych użytkowników– komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. – Dzięki niej urządzenie wykonuje kilka różnych ekspozycji tego samego kadru, między innymi ujęcia prześwietlone i niedoświetlone. W rezultacie ostatecznie zapisany przez wideorejestrator obraz będzie miał dużą rozpiętość tonalną – dodaje.

Opcja ta jest domyślnie wyłączona i można ją uruchomić z poziomu ustawień urządzenia.

GPS i baza fotoradarów
Wideorejestratory MiVue 538 i MiVue 538 Deluxe  wyposażono w moduł GPS. Na podstawie danych otrzymanych z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie i prędkość pojazdu, w którym zainstalowano kamerę. Przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można dzięki temu dokładnie śledzić na mapie przebytą trasę. Wraz z danymi z czujnika wstrząsów kierowca otrzymuje kompleksowe dane dotyczące parametrów jazdy.

MiVue 538 Deluxe wyposażono w bazę fotoradarów. Wideorjestrator zasygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia. Ten przypomni również o obowiązującym ograniczeniu prędkości.

Baza fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania.  To wymierna korzyść dla użytkowników, gdyż jednoroczna subskrypcja baz fotoradarów w całej Europie dla nawigacji PND to koszt blisko 30 Euro. W przypadku wideorejestratorów MiVue bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo. Po odwiedzeniu strony www.service.mio.com i wybraniu posiadanego modelu MiVue będzie można pobrać najnowsze aktualizacje bazy fotoradarów i zainstalować je na swoim urządzeniu.

Czujnik wstrząsów
Wszystkie urządzenia MiVue serii 500 wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Czujnik ruchu i tryb aparatu fotograficznego
Każdy model nowej serii wideorejestratorów Mio jest wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub  dokumentowania innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Zarządzanie z poziomu komputera
MiVue Manager to aplikacja do zarządzania nagranymi materiałami za pomocą komputera. Jest też zintegrowana z Facebookiem i YouTube i bezpośrednio z jej poziomu można przesyłać filmy na oba portale społecznościowe

- Aplikacja sortuje w przejrzysty sposób zebrane filmy i zdjęcia według dat ich nagrania, więc łatwo jest odnaleźć konkretne materiały – komentuje Marcin Gutkiewicz. – Podczas oglądania filmów można jednocześnie sprawdzać zapis z czujnika wstrząsów. Jeżeli dany film był zarejestrowany kamerą z modułem GPS, w lewym dolnym rogu programu użytkownik może śledzić przebytą trasę naniesioną na Google maps – dodaje.
Źródło: MiTAC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: