GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zuckerberg wciąż kupuje

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-28 16:49 - czytano: 577 razy - dodaj komentarz
Zuckerberg wciąż kupujeDo niedawnych doniesień o zarobkach Facebooka w pierwszym kwartale tego roku, wciąż dochodzą kolejne, które nie pozwalają oderwać uwagi od poczynań Marka Zuckerberga. Potentat nie przestaje bowiem powiększać swego imperium. Ostatnio w ręce jego firmy trafiła aplikacja Moves, służąca do pomiaru aktywności fizycznej użytkowników. Zgodnie z informacjami, które niedawno obiegły Internet, spółka Zuckerberga stała się właścicielem firmy ProtoGeo Oy.
REKLAMA
Finlandzki zespół liczy obecnie dziesięciu pracowników, którzy od 2012 roku zajmują się rozwojem Moves. W skutek ostatniego przejęcia, część załogi ma pracować dla Zuckerberga w Kalifornii, gdzie znajduje się główna siedziba Facebooka.

Moves to jedna z popularniejszych aplikacji rejestrujących aktywność fizyczną. Zadebiutowała ponad rok temu w AppStore. Korzystać mogą z niej także użytkownicy Androida. Zgodnie z szacunkami producenta, do tej pory została ona ściągnięta ponad 4 miliony razy. Tym, co wyróżnia ją na tle innych, jest możliwość śledzenia, ale także rozróżniania rodzajów aktywności. To o tyle istotne, że w końcu inną liczbę kalorii użytkownik spala pokonując tę samą odległość idąc, a inną biegnąc czy jadąc samochodem. Program działa w tle, rejestrując przemierzany każdego dnia dystans. Uzyskane w ten sposób dane, także te dotyczące spalonych kalorii, przedstawiane za pomocą łatwych w odczytaniu wykresów.

Nie podano do publicznej wiadomości kwoty, jaką za aplikację zapłacił Facebook. Bez wątpienia jednak to kolejne po WhatsApp znaczące przejęcie, choć według chodzących pogłosek nie tak kosztowne. Warto przypomnieć, że za WhatsApp spółka zapłaciła 19 milionów dolarów i był to jak dotąd najdroższy nabytek Zuckerberga. Wśród jego innych pamiętnych zakupów znajdują się też na przykład Instagram i firma Oculus VR, pracująca nad Oculus Rift. Zuckerberg jest także właścicielem Paper i Facebook Messenger.

- Zgodnie z komentarzami rynkowymi, zakup jest prawdopodobnie następnym krokiem na drodze realizacji długookresowej strategii firmy. Kolejne zakupy Zuckerberga przestają już chyba dziwić kogokolwiek, szczególnie po niebagatelnej kwocie, którą wydał on na WhatsApp. Zuckerberg inwestuje w mobile. W sytuacji, gdy zgodnie z ostatnimi wynikami finansowymi 60% przychodów reklamowych samego Facebooka pochodziło właśnie z urządzeń mobilnych, jest to zresztą naturalne – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: