GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wacom ze 100 milionami wyprodukowanych części rysików potwierdza potencjał piórka cyfrowego

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-25 16:02 - czytano: 601 razy - dodaj komentarz
Wacom ze 100 milionami wyprodukowanych części rysików potwierdza potencjał piórka cyfrowego Wacom Co., Ltd. ogłosił, że skumulowana produkcja części unikalnych cyfrowych rysików firmy przekroczyła granicę 100 milionów jednostek z dniem 16 kwietnia 2014. Określane mianem „Wacom® feel IT technologies (marka feel™)” komponenty rysików są optymalizowane pod kątem wykorzystania w urządzeniach przenośnych takich jak smartfony i tablety. Spośród wspomnianych 100 milionów 90 milionów zostało wyprodukowanych w ostatnich trzech latach
REKLAMA
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
co ilustruje rosnące zapotrzebowanie na rysiki cyfrowe jako szybkie w użyciu i bardzo precyzyjne narzędzia do wprowadzania danych w urządzeniach mobilnych.

Wacom rozpoczął produkcję części do narzędzi na podstawie licencji OEM w 1991 r.,  dostarczając kluczowe komponenty czołowym zagranicznym i rodzimym producentom komputerów. Była to odpowiedź na coraz częstszą implementację rozwiązań opartych na  rysikach umożliwiających wprowadzanie danych do systemów operacyjnych takich jak Windows 3.1 firmy Microsoft i ”Pen Point” przygotowany przez GO Corporation w Stanach Zjednoczonych.

Firma rozwijała swoją roczną produkcję, osiągając 100 000 jednostek w 2002 r. i 1 milion w 2006 r. Początek wykorzystania feel przez Samsung Electronics we flagowym smartfonie „Galaxy Note” w 2011 r. dodatkowo przyśpieszył rozwój produkcji. W roku fiskalnym 2013 liczba przygotowanych jednostek osiągnęła roczny poziom 43,5 miliona sztuk dzięki rosnącemu rynkowi smartfonów i dywersyfikacji bazy klientów, która teraz objęła także tablety i e-booki z systemami operacyjnymi Windows i Android.

Poza obecnie wykorzystywaną technologią EMR (rezonans elektromagnetyczny) Wacom wprowadzi dwa nowe elektrostatyczne rozwiązania rysikowe – „Active ES” oraz „Passive ES” – by wspierać dalszy rozwój. Dzięki opisanej strategii, opartej na zróżnicowanych technologiach – „Multi-Technology Strategy” – uwzględniającej szeroki zasięg potrzeb użytkowników Wacom będzie wzmacniał swoją pozycję rynkową i intensyfikował sprzedaż rysików cyfrowych pełniących rolę kluczowego narzędzia stosowanego z poziomu interfejsu. W ten sposób firma demonstruje długoterminowe zaangażowanie na rzecz współpracy ze swoimi światowymi partnerami. Dedykowany numer identyfikacyjny może zostać przydzielony do każdego rysika, pozwalając w ten sposób na identyfikację indywidualnych użytkowników, którzy dzięki temu mają możliwość podjęcia współpracy, dzielenia się i edytowania swoich odręcznych prac za pośrednictwem chmury. Dane rysownicze wymieniane w chmurze mogą zostać uzupełnione przez specjalne zabezpieczenia.

W lutym bieżącego roku Wacom przedstawił „WILL (Wacom Ink Layer Language)”, umożliwiający ujednolicenie standardu szkicowania cyfrowego wykorzystywanego przez różne systemy operacyjne i platformy sprzętowe. Wacom Ink Layer Language stanowi kolejny krok na drodze do „cyfrowych materiałów biurowych”, dzięki którym ludzie na całym świecie będą mogli dzielić się swoimi pracami stworzonymi na urządzeniach przenośnych za pomocą rysików cyfrowych. Wprowadzenie WILL, ewolucja technologii rysików cyfrowych i rozwój zastosowań technologii przez użytkowników oznaczają, że Wacom znajduje się na wyjątkowo silnej pozycji, by przewodzić przejściu do ery „cyfrowych materiałów biurowych” we współpracy z naszymi partnerami branżowymi.
Źródło: Wacom
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: