GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nokia prezentuje Ovi

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-29 08:31 - czytano: 722 razy - dodaj komentarz
W ramach Ovi firma Nokia przedstawiła Nokia Music Store i N-Gage, dwie usługi pozwalające wyszukiwać, przeglądać i kupować utwory muzyczne oraz gry pochodzące od czołowych wykonawców i wydawców, w tym tytuły dostępne wyłącznie w ofercie firmy Nokia.
REKLAMA
W skład oferty Ovi wchodzi również Nokia Maps, usługa nawigacyjna umożliwiająca korzystanie m.in. z map i przewodników miejskich bezpośrednio w kompatybilnych urządzeniach mobilnych. W najbliższych miesiącach Nokia zamierza udostępnić w ramach Ovi kolejne usługi internetowe.

W swoim przemówieniu podczas londyńskiej imprezy Nokia Go Play prezes i dyrektor generalny firmy Nokia Olli-Pekka Kallasvuo zaprezentował ofertę Ovi i nowe usługi swojej firmy przeznaczone dla odbiorców indywidualnych oraz przedstawił plany na przyszłość, które Nokia przygotowała jako firma internetowa: "W sytuacji, gdy nasza branża w coraz większym stopniu koncentruje się na możliwościach stwarzanych przez Internet, Ovi wyraża wizję firmy Nokia polegającą na połączeniu Internetu z mobilnością. Nokia zajmuje pierwszą pozycję na świecie wśród producentów urządzeń mobilnych. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to zamierzamy oferować znakomite urządzenia w połączeniu z atrakcyjnymi funkcjami i usługami, które ułatwią użytkownikom pełniejsze wykorzystanie potencjału Internetu".

"Wyruszyliśmy w tę podróż kilka miesięcy temu, wprowadzając usługi nawigacji, a obecnie łączymy wszystkie oferowane usługi w ramach jednej oferty — Ovi by Nokia. W nadchodzącym roku wzbogacimy Ovi o nowe elementy rozkładu funkcji, pakiety usług i społeczności internetowe" —
dodał Kallasvuo.

Ovi — jeden klucz do wszystkich drzwi
Ovi (http://www.ovi.com) to punkt wejścia do usług internetowych firmy Nokia, obejmujących sklep muzyczny Nokia Music Store, usługi nawigacyjne Nokia Maps i gry na platformę N-Gage. Ovi będzie również bramą do społeczności internetowych, umożliwiając użytkownikom łatwy dostęp do wszystkich materiałów, społeczności i kontaktów — bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia lub na komputerze. Pierwsza wersja witryny Ovi.com ma być dostępna w języku angielskim od czwartego kwartału 2007 roku, a dodatkowe funkcje i wersje językowe mają się pojawić w pierwszej połowie 2008 roku.

Nokia Music Store — muzyka z całego świata w kieszeni
W sklepie muzycznym Nokia Music Store (http://music.nokia.com) dostępne są miliony utworów znanych wykonawców, wytwórni niezależnych oraz wielu różnych artystów lokalnych z całego świata. Do sklepu można wejść przy użyciu komputera lub bezpośrednio z kompatybilnego urządzenia Nokia, na przykład komputera multimedialnego Nokia N81 lub Nokia N95 8GB. W witrynie można wyszukiwać nowe utwory, kupować wybrane pozycje lub dodawać utwory do listy życzeń w celu późniejszego pobrania. Kupione utwory można łatwo przenieść do urządzenia mobilnego, a przy użyciu wbudowanego odtwarzacza muzycznego sprawnie tworzyć listy odtwarzania i porządkować kolekcję utworów.

N-Gage — gry mobilne
Usługa N-Gage umożliwia łatwe wyszukiwanie, wypróbowanie i kupowanie znakomitej jakości gier bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia. Po wybraniu aplikacji N-Gage w urządzeniu Nokia można przeglądać dostępne gry, kontaktować się ze znajomymi, czytać recenzje lub pobrać darmowe demo. Gry kupuje się łatwo: przy użyciu karty kredytowej lub przez doliczenie ich ceny do comiesięcznego rachunku telefonicznego. Firmy takie jak Electronic Arts i Gameloft opracowują wersje swoich najbardziej znanych tytułów specjalnie na platformę N-Gage. Aplikacja N-Gage ma być dostępna do pobrania ze strony http://www.n-gage.com począwszy od listopada 2007 roku.

Firma Nokia zapowiedziała również kilka nowych urządzeń i akcesoriów, cechujących się zróżnicowanym wzornictwem i funkcjami technicznymi.

Źródło: Nokia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: