GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Adam Sawicki zostanie nowym Prezesem Zarządu Netia S.A.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-23 17:50 - czytano: 482 razy - dodaj komentarz
Adam Sawicki zostanie nowym Prezesem Zarządu Netia S.A.Adam Sawicki, lat 43, został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Netia S.A. w dniu 22 kwietnia 2014 roku, ze skutkiem od 2 czerwca br. W okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku powołany do zarządu KGHM Polska Miedź S.A. na stanowisko Dyrektora ds. Korporacyjnych. W latach 2011 – 2012 Pan Adam Sawicki pełnił funkcję Prezesa Zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za
REKLAMA
rozwój działalności Grupy na rynku e-commerce.

W latach 2008 – 2011 kierował GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji.

Pan Adam Sawicki jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także Program dla Dyrektorów Generalnych na Harvard Business School.

- Przez ostatnie 7 lat pod kierownictwem Mirka Godlewskiego Netia rozwijała się i rosła na polskim rynku telekomunikacyjnym, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i liczne akwizycje. Adam Sawicki przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio atrakcyjnych dla klientów produktów i usług, które – wierzę – zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy. W imieniu Rady Nadzorczej, serdecznie witam Adama i życzę mu wielu sukcesów w nowej roli - powiedział George Karaplis, Przewodniczący rady Nadzorczej Netia S.A.

- Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego prezesa” - powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii. „Rada Nadzorcza dokonała wyboru właściwego kandydata i z przyjemnością będę w najbliższych tygodniach przekazywał obowiązki nowemu prezesowi – dodał Mirosław Godlewski.
Źródło: Netia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: