GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Huawei prezentuje firewalle nowej generacji USG6000

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-22 15:11 - czytano: 580 razy - dodaj komentarz
Huawei prezentuje firewalle nowej generacji USG6000Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), rozszerza ofertę bezpieczeństwa sieciowego o nową serię firewalli USG6000 klasy Next Generation Firewall (NGFW). Rozwiązania umożliwiają identyfikację i analizę ponad 6000 aplikacji, również zakodowanych, aplikacji mobilnych oraz internetowych. USG6000 posiada narzędzia inteligentnej optymalizacji polityki bezpieczeństwa usprawniające zarządzanie ochroną systemu.
REKLAMA
USG6000
Huawei
Nowa seria USG6000 NGFW oferuje wielordzeniową platformę, która potrafi równolegle wykonywać wszystkie funkcjonalności UTM (AV,IPS,URL filtering, AS) na swoim wielowątkowym systemie.

- Zjawisko konsumeryzacji wiąże się nie tylko z efektywnością i kreatywnością w pracy mobilnej, ale stawia także wyzwania w kwestii bezpieczeństwa-  powiedział Wing-Kin Leung, dyrektor techniczny firmy Huawei Enterprise Business Group. - Aby im sprostać, Huawei proponuje nowe rozwiązania USG6000 NGFW, oparte na ulepszonej wersji definicji NGFW firmy Gartner i umożliwiające sprawniejszą identyfikację wielu aplikacji oraz uproszczone zarządzanie konfiguracją. Huawei będzie prowadził intensywne badania nad rozwojem USG6000 NGFW, jego bezpieczeństwa, sprzętu, oprogramowania, oraz rozwój chipsetów do zapobiegania zagrożeniom i zapewniania wysokiej wydajności.

Rozwiązania USG6000 mogą być stosowane do ochrony sieci w centrum danych, jak również ochrony granic sieci w siedzibie przedsiębiorstwa lub oddziałach. Nowe modele gwarantują doskonałą ochronę NGFW dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Produkty z serii USG6000 zapewniają wydajność w zakresie od 1 Gbps do 40 Gbps z włączoną identyfikacją i analizą aplikacji. Nawet po włączeniu wszystkich funkcji zapobiegania zagrożeniom, USG6000 jest zdolny do dostarczania aż do 20 Gbps wydajności.

W oparciu o mechanizm reputacji "V-ISA" (Wirtualizacja/IP/sesja/aplikacja) Huawei USG6000 NGFW jest w stanie zapobiec bieżącym zagrożeniom DDoS. Oprócz wirtualizacji funkcji AntiDDoS, może również wykryć sieci botnet poprzez identyfikację adresów IP, powstrzymać ataki poprzez analizę sesji i bronić się przed atakami poprzez analizę warstwy aplikacyjnej. USG6000 NGFW może w sumie rozpoznać i chronić przed ponad 100 rodzajami ataków DDoS na podstawie mechanizmu "V-ISA".

Nowa seria USG6000 NGFW jest elementem strategii Agile Networking („sieci inteligentnych”)  firmy Huawei.  Składa się ona z 13 modeli stanowiących szeroką gamę produktów dostosowanych zarówno do mniej wymagających oddziałów przedsiębiorstw jak i centrali firm. Pierwszy z nowych produktów Huawei USG6000 jest już dostępny w Polsce, pełna gama urządzeń NGFW będzie zaprezentowana do końca 2014 roku.
Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: