czwartek, 18 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Częstochowa będzie mieć najnowocześniejszą sieć telekomunikacyjną w Europie

    Zobacz również

    Szybszy Internet mobilny, większy zasięg oraz lepsza jakość połączeń –ruszają prace nad modernizacją sieci telekomunikacyjnej w Częstochowie i okolicach.Celem realizowanego projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do najnowocześniejszej infrastruktury telekomunikacyjnej, a wraz z nią do szybszego internetu mobilnego, o prędkości sięgającej nawet 30Mbps. Nowoczesna infrastruktura to także większy zasięg sieci i lepsza jakość połączeń,

    - Reklama -

    co będzie szczególnie odczuwalne wewnątrz budynków. W ramach prac modernizacyjnych 18 stacji bazowych zastąpionych zostanie 56 stacjami 3G nowej generacji, wydajniejszymi i bardziej energooszczędnymi od swoich poprzedników.

    Początek prac w Częstochowie zaplanowano na 14 kwietnia. Tydzień później rozpocznie się wymiana nadajników na stacjach zlokalizowanych w Kłobucku i Koziegłowach. Obecnie trwa już, rozpoczęta 8 kwietnia, modernizacja sieci stacji bazowych na obszarze Lublińca i Oleśna. Prace modernizacyjne dzielą się na 5 etapów. Cały proces – od wymiany sprzętu, konsolidacji stacji, optymalizacji sieci, weryfikacji, po akceptację wdrożenia – trwa ok. 6 tygodni.

    Modernizacja sieci
    W wyniku przeprowadzonych prac modernizacyjnych, funkcjonujące dotychczas rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione najnowocześniejszym na świecie sprzętem i najlepszą dostępną na rynku technologią. Wzrośnie też liczba stacji bazowych sieci T-Mobile na modernizowanym obszarze. Dzięki temu poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków. Wymiana infrastruktury wpłynie również na poprawę wydajności, a ponowna optymalizacja całej sieci przełoży się na dalszą poprawę jakości oferowanych usług oraz umożliwi w przyszłości oferowanie kompletnie nowych rozwiązań. Wyniki testów przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona potwierdzają te założenia. Średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie, a średni wzrost ilości przesyłanych danych o blisko 70 proc.

    Na potrzeby realizowanego projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry” – obszary, na których prowadzone będą prace. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem – na tyle, na ile będzie to możliwe – prace będą prowadzone w nocy i w godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne na danym terenie. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do T-Mobile zostanie wyłączona na maksymalnie trzy godziny (w tym czasie połączenia klientów będą obsługiwane przez stacje sąsiednie). Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług. Po tym czasie na terenie klastra klientom oferowane będą usługi za pośrednictwem najnowocześniejszej i najlepszej jakościowo sieci telekomunikacyjnej.

    ŹródłoT-Mobile
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Samsung Electronics liderem globalnego rynku Digital Signage 15. rok z rzędu

    Centrum badań rynku Omdia ogłosiło, że Samsung Electronics 15 rok z rzędu został uznany za producenta numer jeden w...