GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Częstochowa będzie mieć najnowocześniejszą sieć telekomunikacyjną w Europie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-11 18:25 - czytano: 910 razy - dodaj komentarz
Częstochowa będzie mieć najnowocześniejszą sieć telekomunikacyjną w EuropieSzybszy Internet mobilny, większy zasięg oraz lepsza jakość połączeń –ruszają prace nad modernizacją sieci telekomunikacyjnej w Częstochowie i okolicach.Celem realizowanego projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do najnowocześniejszej infrastruktury telekomunikacyjnej, a wraz z nią do szybszego internetu mobilnego, o prędkości sięgającej nawet 30Mbps. Nowoczesna infrastruktura to także większy zasięg sieci i lepsza jakość połączeń,
REKLAMA
co będzie szczególnie odczuwalne wewnątrz budynków. W ramach prac modernizacyjnych 18 stacji bazowych zastąpionych zostanie 56 stacjami 3G nowej generacji, wydajniejszymi i bardziej energooszczędnymi od swoich poprzedników.

Początek prac w Częstochowie zaplanowano na 14 kwietnia. Tydzień później rozpocznie się wymiana nadajników na stacjach zlokalizowanych w Kłobucku i Koziegłowach. Obecnie trwa już, rozpoczęta 8 kwietnia, modernizacja sieci stacji bazowych na obszarze Lublińca i Oleśna. Prace modernizacyjne dzielą się na 5 etapów. Cały proces – od wymiany sprzętu, konsolidacji stacji, optymalizacji sieci, weryfikacji, po akceptację wdrożenia – trwa ok. 6 tygodni.

Modernizacja sieci
W wyniku przeprowadzonych prac modernizacyjnych, funkcjonujące dotychczas rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione najnowocześniejszym na świecie sprzętem i najlepszą dostępną na rynku technologią. Wzrośnie też liczba stacji bazowych sieci T-Mobile na modernizowanym obszarze. Dzięki temu poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków. Wymiana infrastruktury wpłynie również na poprawę wydajności, a ponowna optymalizacja całej sieci przełoży się na dalszą poprawę jakości oferowanych usług oraz umożliwi w przyszłości oferowanie kompletnie nowych rozwiązań. Wyniki testów przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona potwierdzają te założenia. Średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie, a średni wzrost ilości przesyłanych danych o blisko 70 proc.

Na potrzeby realizowanego projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry” – obszary, na których prowadzone będą prace. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem – na tyle, na ile będzie to możliwe – prace będą prowadzone w nocy i w godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne na danym terenie. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do T-Mobile zostanie wyłączona na maksymalnie trzy godziny (w tym czasie połączenia klientów będą obsługiwane przez stacje sąsiednie). Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług. Po tym czasie na terenie klastra klientom oferowane będą usługi za pośrednictwem najnowocześniejszej i najlepszej jakościowo sieci telekomunikacyjnej.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: