GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nowa oprawa żużlowa nc+ dzięki Kinect for Windows

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-07 16:44 - czytano: 429 razy - dodaj komentarz
Nowa oprawa żużlowa nc+ dzięki Kinect for WindowsNa nowy sezon żużlowy Enea Ekstraligi, realizująca transmisje z zawodów platforma nc+, przygotowuje dla kibiców niespodziankę wizualną. Grafika meczowa, która pojawi się na ekranach telewizorów będzie jeszcze bardziej nowoczesna i niezwykle realistyczna. Wszystko to przy udziale partnera technologicznego - firmy Microsoft (z jej Kinect for Windows). Zamiast zdjęć zawodników telewidzowie zobaczą ich postaci wygenerowane w 3D. Nowa oprawa została wykonana z zastosowaniem Kinect for
REKLAMA
Windows firmy Microsoft. Kinect for Windows to rozwiązanie, które w połączeniu z komputerem i pakietem programistycznym systemu Windows, umożliwia odwzorowanie naturalnych ruchów, gestów i komend w wirtualnym świecie 3D. Enea Ekstraliga i nc+ to prekursorzy zastosowania Kinect for Windows w telewizyjnej oprawie. Jak dotąd jeszcze żadna organizacja w Polsce nie użyła tego rozwiązania do takich zastosowań.

Dzięki koncepcji Łukasza Słotwińskiego oraz kierowanego przez niego działu kreacji nc+, a także rozwiązaniu Microsoft, możliwe było wykorzystanie sensorów optycznych urządzenia, które skanują dowolną przestrzeń i na podstawie których tworzone są modele 3D. W dalszej kolejności modele są poddawane obróbce graficznej. Jest to znaczne ułatwienie dla specjalistów zajmujących się tworzeniem wstępnych wizualizacji – wystarczy jedynie komputer i Kinect, który dzięki swoim niewielkim gabarytom można było zabrać do wszystkich klubów żużlowych Enea Ekstraligi w Polsce. Proces skanowania zawodników został już ukończony, a teraz trwa obróbka materiału i intensywna praca działu kreacji nc+, abyśmy już 12 kwietnia zobaczyli jej efekt finalny.

- Kinect dotychczas kojarzył się wyłącznie z konsolą Xbox 360, gdzie służy do sterowania postaciami w grach. Całe ciało gracza staje się kontrolerem, a bohaterowie posłusznie robią dokładnie to samo co robi gracz. Także zapowiadana na wrzesień konsola Xbox One będzie sterowana kontrolerem Kinect – zarówno przy pomocy ruchu ciała gracza, ale także jego głosu. Kinect jest ze wszech miar uniwersalnym narzędziem, a jego zastosowanie ogranicza tylko nasza własna wyobraźnia. Przykładem jest zastosowanie go w oprawie telewizyjnej Enea Ekstraligi. Dotychczas Kinect for Windows był stosowany choćby w muzeach, czy w sklepach jako wirtualna przymierzalnia – powiedział Marcin Kaźmierczak, Xbox Live Category Specialist w polskim oddziale Microsoft.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: