GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Huawei o trendach w technologii wideo

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-04 16:33 - czytano: 541 razy - dodaj komentarz
Huawei o trendach w technologii wideoEwolucja technologii, innowacyjność różnorodnych aplikacji oraz coraz większa popularność kanału komunikacyjnego wideo daje wideokonferencji odnowioną witalność. Istnieją trzy kierunki rozwoju technologii wideokonferencyjnych: realistyczne doświadczenia, powszechne stosowanie, oraz specjalistyczne aplikacje. Jedynie firmy, które są na bieżąco z tymi trendami i szukają lepszego zrozumienia na stale zmieniające się potrzeby klientów będą w stanie utrzymać konkurencyjność i świeżość
REKLAMA
techniczną.

Realizacja realistycznego doświdadczenia w systemach Telepresence w dużej mierze zależy od audio i wideo z wykorzystaniem inteligentnych technologii, które są dobrze przystosowane do zachowań ludzkich. Ponieważ technologie 3D nie są jeszcze szeroko stosowane do wideokonferencji, głównym tematem stał się wyświetlacz - panoramiczny, bezszwowy, ultra definition. Konkurencja przeniosła się, więc na pole kamer wideo, algorytmy łączenia obrazu i technologii wyświetlania wideo. W dziedzinie audio głównym punktem pozostaje precyzyjne wielokierunkowe wychwytywanie stereo. Low- latency i synchronizacja ruchu warg, hi-fi audio, i przestrzenne pozycjonowania to trzy główne czynniki, które decydują o możliwościach audio.

Rozpoznawanie zachowania, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie znaków, rozpoznawanie głosu i inne inteligentne technologie dojrzewają. Zastosowanie tychże technologii znacząco poprawia doświadczenie interakcji systemu wideo - człowiek, a poczucie że odległość dzieli uczestników pozornie zmniejsza się. W dzisiejszych systemach ogranicza się zbędne okablowanie a większość połączeń takich jak dostęp do sieci, zarządzanie za pomocą tabletów czy wysyłanie bądź odbieranie kontentu jest realizowana za pomocą wi-fi.

Do dyspozycji użytkownika jest dostępna cała gama urządzeń końcowych. Od wcześniej wspomnianych Telepresence – dedykowanych do specjalnie przygotowanych sal konferencyjnych, przez mniejsze Personal Telepresence, Room Presence, rozwiązania desktopowe, zintegrowane wideoterminale czy aplikacje na PC, tablety i smartfony. Największym zainteresowaniem wśród użytkowników systemów wideokonferencyjnych cieszą sie wideoterminale, do których można podłączyć juz istniejące w firmie telewizory, monitory bądź projektory. Potrzeby użytkowników są zróżnicowane, ale możemy wyszczególnić te podstawowe, na które partycypanci wideokonferencji zwracają szczególną uwagę. Wybór jakości połączeń wideo w stosunku do dostępności przepustowości i jakości łączy. Łatwość instalacji i ewentualnego utrzymania takiego systemu, niezawodność, dostępność i chyba najważniejsza, łatwa i przyjazna obsługa.

Wideoterminale all-in-one posiadają zintegrowany kodek, kamerę i mikrofony. Podłączenie trwa niecałe 5 min jednym kablem. Konfiguracja jest automatyczna i nie wymaga specjalistycznej wiedzy inżynierskiej. Połączenie z siecią może być za pomocą kabla bądź wifi, aplikację do zarządzania możemy zainstalować na własnym urządzeniu mobilnym a do zestawiania połączeń możemy wykorzystać nasz własny głos. Mnogość zastosowanych algorytmów i inteligentnych technologii pozwala na ograniczenie pasma do 384kbps przy HD i 512kbps dla Full HD.

Era 4G nabiera kształtu i staje się bardziej powszechna. Migracja z technologii standardowych rozdzielczości do technologii wysokiej rozdzielczości jest w toku, a H.264 standard został zastąpiony przez H.264HP i H.265. Wszystkie te zmiany tworzą potencjał technologii wideokonferencyjnych dla urządzeń mobilnych typu tablet czy smartfon.

Producenci systemów wideokonferencyjnych powinni gwarantować otwarte i interoperacyjne rozwiązania, które mogą być w pełni zintegrowane z aplikacjami Unified Communications, takimi jak Microsoft Lync, eSpace Huawei, IBM Sametime, Skype. Dzięki tym rozwiązaniom, klienci mogą korzystać z czatu, audio, wideo i transmisji danych za pomocą terminali mobilnych, terminali stacjonarnych, profesjonalnych sal konferencyjnych, oraz e-prezentacji. Ponadto, oferty wideokonferencyjne powinny obsługiwać dostępy do sieci, takie jak IP, PSTN, 3G, 4G, WiFi co umożliwia wideokonferencję i współpracę w dowolnym miejscu i czasie z dowolnego urządzenia.

Specjalistyczne aplikacje są trzecim głównym trendem w technologii wideo .W tych zastosowaniach cel wideokonferencji został rozszerzony od spełnienia wymogu konferencji do integracji procesów biznesowych , a także wspierania przemian w świecie biznesu. Jednym z priorytetów w rozwoju systemów wideokonferencyjnych jest połączenie z obecnymi narzędziami operacyjnymi branż. Można założyć, że każda branża jest w trakcie transformacji technologicznej. W związku z dojrzałością systemów wideokonferencyjnych, usługa jest szeroko stosowana w różnych gałęziach przemysłu i odgrywa istotną rolę w tej transformacji . Szereg innowacyjnych aplikacji zostały utworzone w dziedzinach takich jak centra kryzysowe , e-zdrowie , edukacja online, e-sądy, bezpieczeństwo publiczne.
Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: