GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Świetny wynik UPC w rankingu UKE na temat cen internetu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-01 17:29 - czytano: 1294 razy - dodaj komentarz
Świetny wynik UPC w rankingu UKE na temat cen internetuNajnowszy raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej na temat cen usług internetu stacjonarnego nie pozostawia wątpliwości co do jakości i wartości oferty dostępu do internetu UPC. Jak zauważył portal Wybocza.biz, UPC Polska dostarcza nie tylko szybki internet, ale dodatkowo nasza usługa, np. w kategorii powyżej 100 Mb/s jest najkorzystniejsza cenowo w stosunku do innych ofert. Oferta została zestawiona nie tylko z innymi operatorami kablowymi, ale też z innymi operatorami stacjonarnymi.
REKLAMA
Wyniki rozbite zostały na pięć zakresów szybkości transmisji, czyli przepływności. Od lat UPC inwestuje w infrastrukturę ponad  20 proc. przychodów, dzięki czemu jest w stanie dostarczać usługę nie tylko najlepszej jakości, ale i – jak pokazało UKE – bardzo konkurencyjną cenowo. To, że klienci doceniają szybki internet, potwierdzają wyniki: na koniec 2013 r. już 75,4 proc. klientów UPC  korzystało z dostępu o prędkości co najmniej 30 MB/s. Klienci doceniają po prostu fakt, że nasza oferta ma najlepszą jakość, i nie są to zwykłe przechwałki. Potwierdza to choćby raport SamKnows przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej, z którego wynika, że kablówki w około 92 proc. zapewniają klientom taki internet, jaki reklamują, bijąc tym na głowę konkurentów – wynik ten plasuje się znacznie powyżej europejskiej przeciętnej: inni konsumenci otrzymują jedynie 74 proc. reklamowanych prędkości, które kupili.

Dlatego szczególnie cieszą wyniki w kategorii przepływności powyżej 30 Mb/s. Jak pisze w swoim raporcie UKE, w przypadku dostępu o przepływności do 60 Mb/s najkorzystniejsza oferta – UPC – ze średnim kosztem 61,25 zł jest o 40 proc. tańsza niż oferta konkurenta, przy zobowiązaniu na 12 miesięcy. W kategorii powyżej 100 Mb/s nasze usługi (z rachunkiem 81,25 zł za 250 Mb/s) są najkorzystniejszą ofertą na rynku! Różnica cenowa do najdroższego konkurenta wynosi aż 78 proc. na korzyść UPC. A w zasięgu tej prędkości jest obecnie ponad 2,5 mln gospodarstw domowych.

Jak podkreśla red. Włodarski, - ponieważ klienci będą migrować tam, gdzie szybciej i taniej, patrząc na powyższe dane nietrudno odgadnąć, którzy operatorzy przy obecnej polityce cenowej raczej zwiększą, a którzy zmniejszą swój udział w rynku.
Źródło: UPC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: