GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Marzec bardzo dobry dla IMAGIS S.A.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-31 17:24 - czytano: 484 razy - dodaj komentarz
Marzec bardzo dobry dla IMAGIS S.A.Zeszłoroczne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej IMAGIS zostały dostrzeżone nie tylko przez analityków finansowych, ale także przez organizatorów Gali Osobowości i Sukcesy Roku 2014, którzy 24 marca przyznali IMAGIS wyróżnienie w kategorii „Firma która osiągnęła sukces”. Całkowite przychody netto ze sprzedaży Grupy IMAGIS na koniec 2013 roku wyniosły prawie 1,5 miliadra złotych, generując zysk operacyjny ponad 20 milionów złotych.
REKLAMA
- Wyniki te udało się osiągnąć dzięki akwizycjom, które IMAGIS przeprowadził w ostatnich latach przejmując łódzką spółkę Emapa oraz warszawski GPS Konsorcjum.  Przejęcie Emapy było komplementarnym uzupełnieniem oferty IMAGIS, natomiast przejęcie spółki GPS Konsorcjum pozwoliło na łączenie danych i oprogramowania IMAGIS ze sprzętem oferowanym przez GPS Konsorcjum – komentuje Prezes Zarządu IMAGIS S.A. Marcin Niewęgłowski.
 
Kilka dni po pierwszej nagrodzie IMAGIS otrzymał kolejną za wprowadzenie uniwersalnej Platformy Lokalizacyjnej MapGO24. Prestiżową statuetkę „Lokalizatora 2014”   firma odebrała 27 marca podczas branżowej konferencji Navigation Trends, która jak co roku zgromadziła specjalistów z branży nowoczesnych technologii związanych z nawigacją i lokalizacją.  

- Od ponad 20 lat zajmujemy się w IMAGIS tworzeniem precyzyjnych map cyfrowych. To właśnie dzięki posiadaniu własnej szczegółowej mapy Polski nasza firma z sukcesem potrafi budować nowe produkty i usługi wymagające danych mapowych. Do takich właśnie produktów należy nasze najnowsze rozwiązanie – globalna platforma lokalizacyjna mapGO24, dzięki której można bezpłatnie lokalizować użytkowników telefonów z systemem Android oraz iOS. Platformę mapGo24 można również wykorzystywać w sektorze biznesowycm, gdzie oferta posiada bardzo szeroki zakres usług – Tłumaczy Marcin Niewęgłowski.

- W kolejnych latach działalności IMAGIS nadal można spodziewać się podobnych sukcesów, gdyż niezależne prognozy dotyczące rynku nawigacji, lokalizacji i sprzedaży urządzeń mobilnych zapowiadają dalsze wzrosty. Europejska agencja GNNS (odpowiedzialna za europejski program nawigacji satelitarnej) szacuje,  że liczba sprzedanych urządzeń nawigacyjnych w okresie 2012-2022 r. wzrośnie o 181%, zaś przychodów ze sprzedaży w tej branży (sprzęt i oprogramowanie) o 115%. Dla rynku polskiego Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT prognozuje, że w latach 2012 - 2014 sprzedaż smartfonów w Polsce wzrośnie o 65 %, a sprzedaż tabletów o nawet 282 %. IMAGIS działa i w jednym i w drugim obszarze tych wzrostowych rynków,  dlatego oczekujemy, że zostaniemy beneficjentem tych wzrostów – Dodaje Niewęgłowski.

Warto przypomnieć, że spółka GPS Konsorcjum zależna od IMAGIS S.A. oferuje produkty z grupy mobile (systemy nawigacyjne, smartforny, tablety, wideorejestratory), które są obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem elektroniki użytkowej.
 
- Obecnie jako grupa kapitałowa pracujemy nad poprawą rentowności naszego biznesu, mocno inwestując w sprzedaż marki własnej SmartGPS oraz w sprzedaż w segmencie GIS, gdzie uzyskujemy najwyższe marże. Nadal jesteśmy zainteresowani kolejnymi akwizycjami i skokowym rozwojem biznesu w części softwarowej. Dlatego prowadzimy rozmowy z potencjalnymi spółkami do przejęcia i nie wykluczamy, że dokonają się one jeszcze w tym roku. - Podsumowuje Prezes IMAGIS.
Źródło: Imagis
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: