GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

T-Mobile ma Najlepszą Sieć – rezultaty badania jakości sieci

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-28 14:52 - czytano: 496 razy - dodaj komentarz
T-Mobile ma Najlepszą Sieć – rezultaty badania jakości sieci W badaniu jakości sieci mobilnych w Polsce weryfikowane były kluczowe wskaźniki dla połączeń głosowych i usług transmisji danych w telefonach i modemach. Sieć T-Mobile uzyskała najlepsze wyniki spośród 4 operatorów infrastrukturalnych, bądź nie gorsze niż liderzy badania w każdym z nich. Największe przewagi sieci to jakość połączeń głosowych, a także średnie prędkości transmisji danych, czas przeglądania stron internetowych oraz odtwarzanie filmów w Youtube i wysyłka poczty e-mail.
REKLAMA
Najlepsza Sieć to rezultat prowadzonej od półtora roku modernizacji oraz trwającego 8 miesięcy projektu optymalizacyjnego. W jego ramach specjalny zespół poprawił ponad 120 parametrów sieci.

- Ten wynik to efekt starań i celów jakie przed sobą stawiamy. Najlepsza Sieć to przyrzeczenie, które zrealizowaliśmy i zamierzamy dalej realizować. Już teraz przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnych projektów jakościowych, które pozwolą utrzymać,  a nawet powiększać przewagę nad konkurencją - powiedział Milan Zika, członek zarządu, dyrektor ds. Technologii i Innowacji T-Mobile Polska S.A. – Ponad 97% wszystkich telefonów z jakich korzystają Polacy może pracować tylko w sieciach 2G i 3G, dlatego pomimo budowy nowej sieci LTE, nie zaprzestajemy podnoszenia jakości dotychczas dostępnych technologii.

Pomiary zostały zrealizowane na zlecenie Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile, przez niezależną firmę P3 communications. Firma ta została wybrana przez DT do realizacji audytu sieci komórkowych, w krajach, w których DT jest obecne ze swoimi usługami mobilnymi. Celem badania była weryfikacja jakości realizowanych przez T-Mobile inwestycji i optymalizacji sieci.

W ramach realizowanego audytu samochody pomiarowe przebadały 10 największych aglomeracji Polski: Bydgoszcz, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Pomiary były wykonywane również w czasie przejazdu pomiędzy miastami. W ciągu 440 godzin pomiarowych, dwa pojazdy stale wykonywały między sobą połączenia telefoniczne w sieci 2G i 3G, łącznie 11000. W czasie testów mobilnego Internetu samochody, łączyły się 50000 razy ze wskazanymi portalami Internetowymi, wysyłały emaile oraz wykonały 10000 transferów danych. Pomiary zostały wykonane w dniach 7 stycznia – 15 luty.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: