GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Globalny sojusz Samsung i UNESCO na rzecz edukacji

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-25 16:20 - czytano: 490 razy - dodaj komentarz
Globalny sojusz Samsung i UNESCO na rzecz edukacjiSamsung Electronics i UNESCO zawarły partnerstwo łączące doświadczenie organizacji w dziedzinie oświaty oraz rozwiązania Samsung Smart School. Współpraca została zawarta, by zapewnić uczniom z krajów rozwijających się dostęp do nowoczesnej edukacji. Łączy się ona bezpośrednio z działalnością UNESCO w pięciu strategicznych obszarach: edukacji, kultury, nauk przyrodniczych, nauk społecznych i humanistycznych oraz komunikacji i informacji.
REKLAMA
Seokpil Kim, wiceprezes oraz dyrektor ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Samsung, oraz Irina Bokova, dyrektor generalny UNESCO, podpisali umowę o współpracy podczas Światowego Forum Edukacji i Umiejętności w Dubaju 16 marca 2014 r.

Seokpil Kim, wiceprezes spółki Samsung, powiedział – Samsung postrzega edukację jako bazę do budowania zrównoważonych i silnych społeczeństw, w których ludzie mogą się rozwijać. Dzięki wizji edukacji i kultury, która łączy Samsung i UNESCO, mamy szansę wnieść wkład w rozwój społeczeństw na całym świecie oraz zainspirować młodych ludzi, by wzięli swój los w swoje ręce.

Samsung już realizuje szereg projektów ukierunkowanych na wspieranie społeczeństw na całym świecie, w tym Samsung Schools, który wypełnia lukę w dostępie do usług cyfrowych oraz Tech Institutes, w ramach którego organizowane są szkolenia zawodowe i kursy doszkalające dla młodych ludzi.

Inicjatywa UNESCO Mobile Learning, dzięki wykorzystaniu technologii mobilnych do procesu kształcenia, ma celu zapewnienie powszechnego dostępu do edukacji. W przyszłości projekt obejmie również obszary kultury inauki.

Umowa podpisana między UNESCO i Samsung to doskonały przykład współpracy w celu promowania innowacyjności, dzięki której wzmacniamy podstawy społeczeństw opartych na wiedzy – powiedziała Irina Bokova, dyrektor generalny UNESCO. – Korzystając z powszechnego dostępu do technologii mobilnych, otworzymy ludziom drzwi do nowoczesnej edukacji, niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Samsung i UNESCO współpracowały już przy kilku projektach realizowanych w poszczególnych krajach, np. Edukacja dla Zrównoważonego Rozwoju w Wietnamie.

O Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO)
UNESCO odgrywa wyjątkową rolę we wzmacnianiu podstaw trwałego pokoju i zrównoważonego rozwoju poprzez wspieranie współpracy w dziedzinie edukacji, nauki, kultury, komunikacji i informacji. Promowanie i zapewnianie wysokiej jakości edukacji dla wszystkich jest jednym z priorytetów Organizacji. UNESCO wyznaje prawo każdego człowieka do edukacji, stojąc na stanowisku, że edukacja odgrywa podstawową rolę w rozwoju indywidualnym, społecznym i gospodarczym.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: