GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Raport specjalny: Konsole i gry

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-18 17:04 - czytano: 399 razy - dodaj komentarz
Raport specjalny: Konsole i grySkąpiec.pl przygotował kolejny raport specjalny biorący pod lupę preferencje polskich e-konsumentów. Najnowsza publikacja została w całości poświęcona tematyce konsol i gier wideo. Czego szukają internauci? Dla osób zdecydowanych na zakup konsoli najważniejszym kryterium wyboru okazał się jej model. Faworytem, który zdobył prawie 43% wszystkich głosów, była konsola PlayStation 3. Za nią w rankingu pojawił się Xbox 360, którego dotyczyło około 28 procent zapytań.
REKLAMA
Aktualna rynkowa nowość, PlayStation 4, także okazała się jednym z częściej poszukiwanych modeli. Jej zakup rozważało 19,4% grupy.

Producent
Wybór właściwej marki konsoli to również czynnik dla gracza niezwykle istotny. Tutaj zdecydowanym zwycięzcą okazał się Sony, który uzyskał poparcie 48% internautów. Microsoft z ilością około 34 procent wyszukiwań ulokował się na drugim miejscu. Trzecia lokata należy do Nintendo (9,74%), zaś czwarta – do holenderskiej marki Overmax.

Typ
Dostępne na rynku dwa typy konsol to odpowiedź na różne potrzeby konsumentów. W zależności od tego, gdzie chcemy grać – w domowym zaciszu czy chociażby podczas podróży – zdecydujemy się na inny rodzaj urządzenia. Który jest najpopularniejszy? Okazuje się, że dominują konsole stacjonarne, na które wskazywało około 60 procent internautów, natomiast ich przenośne wersje uznało za interesujące ponad 40% użytkowników serwisu.

Cena
Ile internauci byli skłonni wydać na wymarzoną konsolę? Najczęściej wybierane były takie modele, których cena nie przekracza 1000 złotych (ok. 55%). Spore grono poszukujących (19%) zwracało także uwagę na propozycje tańsze – do 600 zł. Podobnym zainteresowaniem – około 13% każda, mogą pochwalić się sprzęty z wyższej półki cenowej – od 1200 złotych, a także konsole, które mieszczą się w przedziale od 1000 do 1200 zł.

O raporcie
Oprócz wcześniej wspomnianej analizy popularności poszczególnych parametrów konsol stacjonarnych i przenośnych, w raporcie nie zabrakło również miejsca na przedstawienie rankingów popularności. Pierwszy z nich dotyczyć będzie modeli konsol, drugi zaś – dedykowanych im gier. Ważnym elementem publikacji jest również dział w całości oddany w ręce ekspertów w dziedzinie gier wideo. Doświadczeni gracze opowiadają w nim m.in. o swoich przewidywaniach związanych z rynkiem konsol, najbardziej wyczekiwanych tytułach tego sezonu oraz dobrych alternatywach dla drogich urządzeń najnowszej generacji.
Źródło: Agito.pl
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: