GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

5 darmowych aplikacji, które przyspieszą Twojego smartfona

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-14 17:23 - czytano: 882 razy - dodaj komentarz
5 darmowych aplikacji, które przyspieszą Twojego smartfonaTwój smartfon z Androidem na pokładzie nie jest już tak szybki jak tuż po zakupie? Aplikacje długo się uruchamiają, a bateria szybko się rozładowuje? Sprawdź naszą listę pięciu aplikacji do diagnozy i rozwiązywania problemów z wydajnością smartfonów na Androidzie.
REKLAMA
1. Clean Master
Głównym powodem znacznego spowolnienia smartfona bywa zazwyczaj zbyt duże obciążenie pamięci RAM przez aplikacje, z których teoretycznie nie korzystamy w danej chwili, jednak cały czas pracują one w tle. Clean Master to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czyszczenia pamięci RAM oraz „śmieci” znajdujących się w smartfonie. Aplikacja w prosty sposób pozwala usunąć pliki śmieci (zarówno te z pamięci tymczasowej, jak i zalegające na urządzeniu), zwiększyć dostępną pamięć, usuwać historię oraz zarządzać aplikacjami zainstalowanymi w smartfonie.

2. Battery Doctor (Oszczędzacz baterii)

Smartfony są coraz szybsze i wydajniejsze, ale zarazem… szybciej rozładowują baterię. Battery Doctor to przyjazna w użyciu darmowa aplikacja, która dokładnie szacuje czas działania urządzenia na aktualnym poziomie naładowania baterii, zabija zadania, które kończą działanie aplikacji pobierających energię podczas gdy nie są używane, a także monitoruje proces ładowania, dzięki czemu pozwala zwiększyć żywotność baterii. Dzięki trzem cyklom ładowania, Battery Doctor poinformuje, kiedy należy podłączyć oraz odłączyć ładowarkę od urządzenia, by jak najdłużej zachować oryginalne właściwości baterii.

3. CurrentWidget
CurrentWidget to nawet nie tyle kolejna aplikacja, co „sprytny” widżet na pulpit, który pokazuje ile energii pobiera smartfon z baterii oraz powiadamia użytkownika w momencie, kiedy urządzenie zaczyna zużywać zbyt dużo baterii. Dzięki CurrentWidget masz szybki podgląd na pracę baterii i pobór energii. Maksymalnie prosta, a zarazem bardzo funkcjonalna aplikacja.

4. 3G Watchdog
3G Watchdog to aplikacja, która z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy korzystają z pakietów internetowych. Choć w samym Androidzie możemy sprawdzić ile danych mobilnych zużyliśmy w wybranym czasie, 3G Watchdog jest znacznie wygodniejszy w obsłudze i pozwala na więcej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji masz możliwość ustawienia wybranego limitu megabajtów, którego nie chcesz przekroczyć w wybranym przedziale czasowym. Program poinformuje odpowiednim alertem o zbliżaniu się do ustalonego progu, a także pokaże, które aplikacje „zżerają” najwięcej transferu danych. Przydatna sprawa.

5. All-In-One Toolbox
All-In-One Toolbox to prawdziwy kombajn wśród aplikacji do optymalizacji systemu i zarządzania wydajnością urządzenia. Znajdziemy tu aż 29 funkcji, począwszy od raportowania zużycia pamięci i obciążenia procesora, po zarządzanie aplikacjami, tworzenie kopii zapasowych czy optymalizację urządzenia za pomocą jednego kliknięcia. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Androida, którzy poszukują jednej, sprawdzonej aplikacji do pełnego zarządzania swoim smartfonem, All-In-One Toolbox będzie bardzo dobrym wyborem.


Więcej na blognavi.pl
Źródło: NaviExpert
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: