GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung Cloud Print – rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-13 17:06 - czytano: 368 razy - dodaj komentarz
Samsung Cloud Print – rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstwSamsung Electronics zaprezentował na targach CeBIT 2014 w Hanowerze nową platformę Cloud Print, kompletne i łatwe w użyciu rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia kompatybilne z systemem Samsung KNOX. Platforma Cloud Print jest skierowana do użytkowników biznesowych oraz pracowników mobilnych, w szczególności z segmentu MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw).
REKLAMA
Na platformę Samsung Cloud Print składają się aplikacja mobilna oraz seria nowych drukarek korzystających z technologii zbliżeniowej NFC. Nowe urządzenia są nie tylko prostsze w obsłudze, ale również zapewniają większe bezpieczeństwo danych.

Najważniejsze innowacje wprowadzone w platformie Cloud Print to:
 • Kompatybilność z systemem bezpieczeństwa danych mobilnych Samsung KNOX (szyfrowane są również dane użytkowników nie korzystających z urządzeń z systemem KNOX)
 • Możliwość kontrolowania, która z firmowych drukarek wykona wydruk
 • Funkcja zaprogramowanie wydruków w czasie
 • Udostępnianie dokumentów za pomocą numerów telefonów zapisanych w pamięci smartfonów
 • Możliwość połączenia smartfona z aż 20 drukarkami jednocześnie
Aplikacja w wersji dla systemu Android będzie dostępna do darmowego pobrania za pośrednictwem Google Play i Samsung Apps od czerwca 2014 roku. Wersja dla systemu iOS pojawi się w drugiej połowie 2014 roku. Aplikacja będzie kompatybilna z nowymi, wykorzystującymi technologię NFC laserowymi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, których premiera odbędzie się w kwietniu 2014 roku – kolorowymi drukarkami z serii Xpress C1860 i czarno-białymi z serii Xpress M2885.

Platforma Samsung Cloud Print będzie dostępna od początku w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i w Europie. W późniejszym terminie zostanie udostępniona również na innych obszarach.

Samsung dzięki swoim innowacjom – szczególnie w dziedzinie niewielkich, prostych w eksploatacji drukarek – jest sprawdzonym liderem mobilnych rozwiązań druku. Firma wprowadziła na rynek swoją pierwszą mobilną aplikację drukowania Samsung Mobile Print już w 2010 roku. Umożliwiała ona drukowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów, obrazów, a nawet feedów z mediów społecznościowych za pomocą smartfona. Bazując na swoich doświadczeniach i wiodącej pozycji w branży mobilnej, w 2013 roku Samsung zaprezentował pierwsze drukarki laserowe wyposażone w technologię zbliżeniową NFC.

W tym roku dział rozwiązań druku firmy Samsung zamierza się skupić na rozwiązaniach dla MŚP, dostrzegając potencjał tego ważnego segmentu rynku, który odpowiada obecnie za aż 61% zamówień składanych przez klientów biznesowych. Mimo stale rosnącego zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania druku, ograniczone budżety firm z segmentu MŚP często uniemożliwiały im uruchamianie całościowych firmowych rozwiązań do zarządzania drukiem.

Nowa platforma Cloud Print została zaprojektowana właśnie z myślą o wykorzystaniu tej luki rynkowej. Błyskawiczny rozwój usług opartych na chmurze, podobnie jak poszerzanie możliwości smartfonów oraz rosnąca popularność praktyki BYOD (Bring Your Own Device – służbowego wykorzystywania prywatnych urządzeń pracowników), są w tym roku jednymi z wiodących trendów rynkowych. Rozwiązania Samsung Cloud Print są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.
Źródło: Samsung
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: