GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Deutsche Telekom, Telefónica Deutschland, Vodafone i MasterCard - wspólne płatności mobilne

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-13 17:00 - czytano: 404 razy - dodaj komentarz
Deutsche Telekom, Telefónica Deutschland, Vodafone i MasterCard - wspólne płatności mobilneFirma MasterCard ogłosiła podjęcie współpracy pomiędzy Deutsche Telekom, Telefónica Deutschland, Vodafone i TREVICA (należącą do grupy MasterCard), w celu stworzenia nowej platformy mobilnej i przyspieszenia rozwoju płatności mobilnych w Niemczech. Wspomniani operatorzy sieci komórkowych obsługują 80% klientów mobilnych w Niemczech, co daje bankom i instytucjom finansowym możliwość dotarcia z ofertą zdalnych płatności do masowego odbiorcy.
REKLAMA
Zamiast łączenia się z poszczególnymi operatorami sieci komórkowych, banki-emitenci mogą teraz uzyskiwać dostęp do wielu operatorów dzięki integracji z platformą TREVICA.

Przechodzenie na cyfrowe formy płatności jest nasilającym się procesem i coraz więcej klientów chce bezpiecznie robić zakupy będąc w ruchu.

Stefano Parisse
, dyrektor Grupy ds. usług konsumenckich w Vodafone wyjaśnia: - Chcemy umożliwić bankom dotarcie do większej liczby klientów z bezpiecznym systemem NFC. Jesteśmy przekonani, że poprzez zmniejszenie kosztów ponoszonych przez banki na integrację oraz skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie usług na rynek, model stworzony dla Niemiec będzie sprawdzał się w całej Europie.

Peter Vesco, starszy wiceprezes ds. płatności w Deutsche Telekom dodał: - Konsekwentnie dążymy do upowszechnienia płatności mobilnych na rynku, a ta współpraca stanowi kolejny krok w tym kierunku.

Michael Kurz, wiceprezes ds. współpracy cyfrowej w Telefónica Deutschland powiedział: - Płatności mobilne już weszły na niemiecki rynek. Ta współpraca pozwoli na przyspieszenie popularyzacji mobilnych płatności wśród konsumentów oraz na dalsze poszerzanie sieci akceptacji, zwiększając efektywność i przejrzystość wśród różnych uczestników rynku.

- Łącząc to, co najlepsze w bankowości i telefonii komórkowej, wpływamy na upowszechnienie się płatności mobilnych we wszystkich sieciach, podobnie jak kiedyś stało się z wysyłaniem SMS-ów – mówi Paweł Rychliński, dyrektor generalny MasterCard na Niemcy i Szwajcarię. - Dziś ogłaszamy nową strategię w Niemczech, a w ciągu 2014 roku rozciągniemy ją również na kolejne kraje europejskie.
Źródło: MasterCard
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: